Podczas tegorocznych targów INSTALACJE 2012 firma ROBUR GAZOWE POMPY CIEPŁA zaprezentowała na swoim stoisku system z serii RTAY, o którego wyjątkowych atutach można było rozmawiać z wykwalifikowanymi ekspertami.

Stoisko ROBUR na targach Instalacje 2012
Linia PRO System seria RTAY to zestaw składający się z powietrznej pompy ciepła oraz kondensacyjnego kotła gazowego. Podstawowym źródłem ciepła jest tu kondensacyjna pompa powietrzna, zaś kondensacyjny kocioł gazowy wspomaga ją w okresach maksymalnego zapotrzebowania na ciepło oraz przy produkcji C.W.U.

Urządzenia przeznaczone do instalacji zewnętrznej redukują energię elektryczną do 86% w porównaniu z tradycyjnymi systemami zasilanymi energią elektryczną. Ogromną zaletą jest również redukcja wielkości pomieszczenia technicznego dzięki montażowi zewnętrznemu oraz modułowość systemu, w którym moc grzewcza zapewniana jest poprzez budowanie kaskady, dostosowującej się do aktualnego obciążenia w obiekcie. Kaskadą zarządza panel sterujący DDC dopasowując pracę urządzeń do zmieniającego się obciążenia grzewczego i zapotrzebowania na chłód budynku.

Zwiedzający targów mogli skorzystać z merytorycznych konsultacji na temat technologicznego procesu absorpcji ciepła. Dodatkowo, specjaliści ROBUR GAZOWE POMPY CIEPŁA wprowadzili gości w tajniki projektu HEAT4U, którego celem jest adaptacja nowej technologii na rynku budownictwa domów jednorodzinnych.

ROBUR GAZOWE POMPY CIEPŁA
ROBUR GAZOWE POMPY CIEPŁA na Instalacje 2012
stoisko nr 128, pawilon 5


Źródło: Flowair