Firma Dospel Professional przygotowała produkt dla branży medycznej zgodny z wszelkimi wymogami odnoszącymi się do budowy i eksploatacji tego typu urządzeń. Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne AirMedic, certyfikowane do stosowania w obiektach szpitalnych, z pewnością spełnią oczekiwania jej użytkowników.


Informacja prasowa - listopad 2008 r.
Solidna konstrukcja
Trwałość i wieloletnią eksploatację AirMedic gwarantuje jej konstrukcja. W obudowie central, na którą składają się panele oraz drzwi rewizyjne, zastosowano blachę nierdzewną oraz wypełnienie poliuretanowe lub, opcjonalnie - z wełny mineralnej. Elementy te mają strukturę typu „sandwicz” i zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Konstrukcja szkieletowa z anodowanych profili aluminiowych, połączona narożnikami z poliamidu lub aluminium sprawia, że jest ona zwarta i stabilna. Dodatkowe usztywnienie w centralach stojących AirMedic firmy Dospel stanowi rama montażowa wykonana ze stali. Do montażu poszczególnych podzespołów zakłada się kątowniki, prowadnice, wsporniki, płyty wentylatorów i wanny. Te wszystkie detale wykonane są również z blachy nierdzewnej. Podwójne zamknięcie drzwi rewizyjnych uszczelką, na zewnątrz profilu oraz na jego powierzchni wewnętrznej nadaje urządzeniu niezawodną szczelność.

Centrala AirMedic
Fot. Dospel


Dopasowana do indywidualnych potrzeb

W module powietrza wywiewanego i nawiewanego centrali AirMedic znajdują się różne urządzenia. W zależności od potrzeb można zamontować wentylator lub zespół wentylatorów wyciągowych. Dodatkowo do umieszczenia w module producent oferuje rekuperator, który gwarantuje nawet do 70% odzysku ciepła ze zużytego powietrza usuwanego z budynku. W sekcji nagrzewnic mogą znaleźć się zarówno epoksydowana nagrzewnica wodna lub parowa, jak i nagrzewnice elektryczne z obudowami ze stali nierdzewnej. Jako urządzenie chłodzące w centralach AirMedic mogą posłużyć chłodnica wodna lub z bezpośrednim odparowaniem czynnika, umieszczone w wannie razem z odkraplaczem.
Do centrali AirMedic Dospel proponuje filtry wstępne F5 lub F7(FOS) workowe z atestem higienicznym o uszczelnieniu na obwodzie. Specjaliści firmy Dospel przewidzieli także montaż filtra wtórnego powietrza zewnętrznego klasy F 7 lub F9 (FOS), gdyż w przypadku sal operacyjnych urządzenia filtracyjne muszą charakteryzować się wysoką skutecznością – czyste powietrze w tych miejscach jest bardzo istotne.

Zawsze czysta

Budowa central AirMedic firmy Dospel umożliwia ich wygodne utrzymywanie w czystości, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o przeznaczeniu szpitalnym. Łatwy dostęp do wnętrza urządzenia został osiągnięty poprzez zamontowanie drzwi rewizyjnych po obu stronach obudowy. AirMedic zostały wyposażone w okna inspekcyjne ze stali nierdzewnej i szkła. Podłoga, osadzona na wsporniku, stanowi gładką powierzchnię umożliwiającą utrzymanie idealnej czystości w centrali oraz jej okresową dezynsekcję. Płyty wentylatora, wentylator, wanny i tłumik są elementami wysuwnymi. Projektant przewidział także dostęp do kątowników i prowadnic wewnątrz obudowy. Rynny ociekowe ze stali nierdzewnej (do umieszczenia na zewnątrz centrali od strony drzwi rewizyjnych) odprowadzają wodę oraz płyny czyszczące. Te udogodnienia sprawiają, iż centrale AirMedic oferowane przez firmę Dospel można często myć, a co za tym idzie – utrzymać wysoki poziom higieny.