PPH COOL już od co najmniej pół roku stosuje sterownik serii MCX marki Danfoss jako standardowe centrum sterujące wytwarzanych chillerów kompaktowych serii AQUACOOL. Właściwie wszystkie modele niezależnie od rodzaju zastosowanego czynnika chłodniczego, ze sprężarkami spiralnymi, tłokowymi i śrubowymi, są wyposażane w ten kontroler.

Produkt firmy Danfoss posiada wiele zalet, które determinują jego zastosowanie. Sterownik posiada dużą liczbę wejść i wyjść cyfrowych i analogowych, co pozwala na zastosowanie go w urządzeniach z różną ilością obiegów chłodniczych i to w różnym wykonaniu: np. z wykorzystaniem napędów inwerterowych, z zastosowaniem przetworników ciśnienia itp.

W agregatach wody lodowej ważny jest wybór punktu pomiarowego do sterowania całym urządzeniem. MCX i oprogramowanie w nim zastosowane posiada dopracowany algorytm sterowania wg temperatury cieczy wyjściowej. Taka logika sterowania ma duże znaczenie dla wersji urządzeń ze sprężarkami inwerterowymi.

Sterownik jest montowany na szynie DIN, a opcjonalny wyświetlacz graficzny LCD, firma stosuje standardowo jako zintegrowany z samym modułem sterownika, a tam gdzie konieczne instaluje go na drzwiach szafy zasilająco – sterującej.

MCX w odpowiedniej wersji bezpośrednio może sterować jednym lub dwoma elektronicznymi zaworami rozprężnymi. Sterowniki mają także wiele dodatkowych funkcji, takich jak, komunikacja Modbus, zegar czasu rzeczywistego itp.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: PPH COOL