Uni-Lux Sp. z o.o. od ponad 25 lat specjalizuje się w imporcie, sprzedaży oraz serwisie urządzeń do tworzenia mikroklimatu pomieszczeń zamkniętych.

Stacje osuszająco-klimatyzacyjne DehuClima włoskiej marki FRAL

Najściślejszą współpracę prowadzi z europejskim potentatem w produkcji klimatyzatorów i osuszaczy przemysłowych – włoską firmą FRAL. Poza bardzo szeroką gamą osuszaczy mobilnych i stacjonarnych oraz klimatyzatorów profesjonalnych, FRAL oferuje m.in. kompletną linię stacji osuszająco – klimatyzacyjnych DehuClima, zaczynając od najmniejszego modelu FD160TCR o wydajności osuszania 160l/24h i wydajności chłodzenia 6,5kW, aż po największą jednostkę FD3000TCR o odpowiednich wydajnościach 3.000l/24h i 90,0kW.

Stacje z serii DehuClima to wysokowydajne urządzenia wyposażone w zewnętrzny skraplacz, łączące osuszanie z chłodzeniem, a przy tym kontrolujące jednocześnie poziom wilgotności i temperaturę.

Takie urządzenia pozwalają na niezależną kontrolę poziomu wilgotności, jak i temperatury w przemysłowych pomieszczeniach i magazynach. Świetnie sprawdzają się w magazynach farmaceutycznych czy pakowalniach. Możliwość wykorzystania klimatyzatora i osuszacza w jednym urządzeniu -  DehuClima - jest doskonałym rozwiązaniem do sal koncertowych, aul, bibliotek, klubów fitness i innych pomieszczeń, wymagających jednocześnie osuszania i zachowania komfortu cieplnego przebywającym w nich ludziom.

Zastosowanie typowej klimatyzacji nie pozwala utrzymywać żądanego poziomu wilgotności względnej, ponieważ standardowy klimatyzator (który jest jednocześnie wydajnym osuszaczem powietrza) nie może jednocześnie w czasie swojej pracy reagować na zmiany poziomu wilgotności.

Dehu-Clima, dzięki dwóm skraplaczom, z których jeden jest standardowo montowany na zewnątrz pomieszczenia (jak w normalnym klimatyzatorze), a drugi wewnątrz urządzenia (jak w osuszaczu), może niezależnie pracować jako klimatyzator lub osuszacz powietrza.

Stacje osuszająco-klimatyzacyjne wyposażone są w mechaniczny higrostat, który łączy się najczęściej z elektronicznym termostatem, posiadają też zmywalny filtr powietrza. Wymagają jedynie podłączenia do odpływu wody. 

Ponadto stacje DehuClima mogą korzystać z bogatego wyposażenia opcjonalnego np. wężownicy ciepłej wody lub grzałki elektrycznej. Wyposażeniem opcjonalnym jest także HOT GAS Defrosting System, pozwalający na pracę stacji w temperaturze bliskiej 0°C.

 

Dowiedz się więcej