Messe Düsseldorf i Messe Frankfurt: Współpraca na rosyjskim rynku instalacji sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji.

SHK i ISH Moskwa - razem od 2012
Messe Düsseldorf i Messe Frankfurt – najwięksi organizatorzy imprez konferencyjno-wystawienniczych w Niemczech i na Świecie, ogłaszają powstanie duetu targowego: SHK i ISH Moskwa, który ma być wiodącą platformą dla rosyjskiego rynku urządzeń sanitarnych, ogrzewania, klimatyzacji, odnawialnych źródeł energii, zaopatrzenia w wodę i uzdatniania wody.
Połączone siły targów SHK i ISH w Moskwie planowane są na 2012 rok.

SHK Moscow 2012

Uzgodnień w sprawie wspólnej wystawy dokonali przedstawiciele organizatorów wystaw Messe Düsseldorf (SHK Moscow) i Frankfurt Messe (ISH). Celem jednej imprezy targowej jest m.in. utworzenie wiodącej platformy dla rosyjskiego sektora urządzeń i instalacji sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji.

SHK Moskwa z 156 wystawcami i 9000 odwiedzających jest obecnie liderem targów usług i technologii budowlanych, wytwarzania energii i techniki grzewczej na rynku rosyjskim. SHK Moskwa od 15 lat są corocznie organizowane przez Messe Düsseldorf i jej rosyjską spółkę zależną w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniem Abok. Te najważniejsze dla sektora targi w Rosji oferują najlepszą platformę do dialogu między ekspertami rosyjskimi i międzynarodowymi. Ważną rolę uzupełniającą wystawę stanowią konferencje branżowe.

Targi ISH, które odbywają się we Frankfurcie nad Menem, to wiodąca światowa wystawa projektowania i budowy łazienek, zrównoważonych innowacyjnych rozwiązań sanitarnych, grzewczych oraz techniki klimatyzacji i odnawialnych źródeł energii. Co dwa lata, ponad 2300 wystawców, w tym wszyscy liderzy rynku z kraju i zagranicy, spotykają się we Frankfurcie nad Menem, aby zaprezentować swoje najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania. Ponad 204000 odwiedzających zobaczyło szeroką gamę produktów i usług sektora urządzeń sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji, prezentowanych przez firmy podczas ostatniej edycji ISH w marcu 2011 roku. Następne ISH odbędą się we Frankfurcie nad Menem od 12 do 16 marca 2013 roku.

Firmy i stowarzyszenia rosyjskie poparły planowany wspólny projekt targowy, tym bardziej, że wg nowego rosyjskiego prawa, procent zużycia energii w Rosji roku 2020 w porównaniu do 2007 ma być mniejszy aż o 40%.
Poparcie dla SHK/ISH Moskwa 2012 potwierdziły stowarzyszenia rosyjskie i niemieckie:
- Russian Association of Engineers for Heating, Ventilation, Air-Conditioning, Heat Supply and Building Thermal Physics (ABOK)
- The Association of the German House, Energy and Environmental Technology Industry (Bundesindustrieverband Deutschland Haus-, Energie- und Umwelttechnik e.V. – BDH)
- The German Building Climate Association (Fachverband Gebäude Klima e.V. - FGK)
- The Association of the European Heating Industry (EHI).

Nowa platforma zapewni na rosyjskim rynku niezbędne wzmocnienie w zakresie wiedzy technicznej. Dla rosyjskiego budownictwa, nowe wydarzenie targowe w Moskwie będzie centrum prezentacji najnowszych osiągnięć oraz wymiany idei i wiedzy pomiędzy ekspertami. Zwiększanie efektywności wykorzystania energii oraz najnowsze technologie sterowania stwarzają olbrzymie możliwości oszczędzania nie tylko w domu, ale także w budynkach komercyjnych.

Premiera targowego duetu zaplanowana jest od 16 do 19 kwietnia 2012 roku w Expo w Krasnaja Presnja w Moskwie.

Więcej informacji na temat SHK Moscow można znaleźć na www.shk-online.com, www.shk.ru oraz www.ish.messefrankfurt.com lub www.messefrankfurt.ru
Źródło: Messe Düsseldorf GmbH