Obiekty komercyjne, takie jak biura, sklepy, restauracje czy hotele, potrzebują efektywnego systemu klimatyzacji, charakteryzującego się nie tylko zwiększoną wydajnością, ale także energooszczędnością, niskim poziomem hałasu i elastycznymi możliwościami instalacji. Odpowiedzią na wysokie wymagania sektora komercyjnego jest seria klimatyzatorów CAC marki SEVRA, oferująca urządzenia o bardzo dobrych parametrach pracy, a przy tym komfortowe w użytkowaniu i bezpieczne dla środowiska.

SEVRA systemy klimatyzacji
SEVRA systemy komercyjne CAC

 

Seria klimatyzatorów komercyjnych CAC marki SEVRA to trzy typy jednostek (kanałowe, kasetonowe i przypodłogowo-sufitowe) posiadających szeroką dostępność wydajności chłodniczych od 3,6 do 16,0kW. Zaawansowana technologia inwerterowa wysokowydajnej sprężarki, zastosowanej w systemach CAC, bezpośrednio wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Wysokie parametry efektywności energetycznej – SEER od 6,1 i SCOP od 4,0 oraz wysoka klasa efektywności energetycznej – A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania dla całego typoszeregu urządzeń to gwarancja energooszczędnej pracy klimatyzatorów. Wydajna sprężarka i dobrej jakości wymiennik ciepła, to wysokiej klasy podzespoły gwarantujące niezawodną pracę systemu, także w bardzo niskich temperaturach otoczenia (-15°C), w trybie ogrzewania oraz chłodzenia. Wykorzystanie czynnika chłodniczego R32 o współczynniku tworzenia efektu cieplarnianego GWP równym 675 i wskaźniku ODP (potencjale niszczenia warstwy ozonowej) równym 0, znacznie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne, w porównaniu do dotychczas stosowanego czynnika R410A. Dodatkowo wszystkie urządzenia serii CAC SEVRA posiadają oznakowanie CE, Atest Higieniczny PZH, a także objęte są aż 5-letnią gwarancją.

Jednostki kasetonowe CAC

Wysokowydajne jednostki kasetonowe SEVRA serii CAC przeznaczone do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego, są doskonałym rozwiązaniem dla dużych pomieszczeń komercyjnych, takich jak lokale handlowe i usługowe, biura czy sale konferencyjne. Dzięki dodatkowym otworom w narożnikach panelu jednostki i funkcji nawiewu obwodowego 360° mogą zapewnić równomierną dystrybucję klimatyzowanego powietrza i optymalne warunki nawet na dużej powierzchni. Wysoki komfort użytkowania zagwarantowany jest przez szereg praktycznych funkcji, takich jak ruchome żaluzje powietrzne, tryb turbo, tryb pracy nocnej, programator czasowy czy funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I Feel”. O jakość nawiewanego powietrza dba łatwy w czyszczeniu, zmywalny filtr oraz funkcja samooczyszczania i ochrony przed pleśnią. Klimatyzator posiada także wbudowany w panel cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje aktualne parametry pracy urządzenia. 

W standardowym wyposażeniu jednostki znajduje się pompka skroplin o dużej wysokości podnoszenia - nawet do 120cm, co pozwala na elastyczne podłączenie orurowania odprowadzającego skropliny w przestrzeni sufitu podwieszanego, ułatwiając instalację.

Wygodne podłączenie urządzenia do kanału wentylacyjnego zapewnia przygotowany w obudowie jednostki wlot świeżego powietrza. Dzięki temu klimatyzator może pełnić funkcję wentylacyjną, poprawiając komfort i jakość powietrza wewnątrz budynku. Zoptymalizowana skrzynka elektryczna zapewnia łatwy dostęp serwisowy i posiada wysoką ognioodporność, zapobiegając ewentualnemu pożarowi w przypadku wystąpienia zwarcia instalacji wewnątrz skrzynki. Wygodne sterowanie pracą klimatyzatora zapewnia znajdujący się w standardowym wyposażeniu intuicyjny sterownik bezprzewodowy. Dodatkowo jednostkę można wyposażyć w sterownik przewodowy i moduł Wi-Fi, umożliwiający sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych.

Oferta klimatyzatorów kasetonowych CAC SEVRA obejmuje aż siedem modeli o wydajnościach chłodniczych od 3,6 do 16,0kW. 

Jednostki kanałowe CAC

Przeznaczone do zabudowy jednostki kanałowe oferują przede wszystkim dyskretną pracę i szerokie możliwości instalacyjne – po zamontowaniu w przestrzeni międzysufitowej są niewidoczne, a klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest kanałami do zaprojektowanych w dowolnym miejscu kratek nawiewnych. Jednostki kanałowe CAC SEVRA wyróżniają się kompaktową konstrukcją – dzięki wysokości zaledwie 245 mm doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią montażową. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu instalacji, umożliwiając rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na duże odległości. Funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje stały strumień przepływu powietrza, niezależnie od długości kanałów, zapewniając tym samym zawsze komfortowe chłodzenie i ogrzewanie, minimalizując jednocześnie poziom hałasu. Jednostka posiada wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 70cm. 

Wysoki komfort użytkowania zapewnia - oprócz szeregu standardowych funkcji, takich jak tryb turbo, tryb pracy nocnej, funkcja szybkiego chłodzenia i ogrzewania – funkcja „Light Sensation”, która automatycznie włącza najniższą prędkość wentylatora po wyłączeniu oświetlenia w pomieszczeniu. Pozwala to zmniejszyć poziom hałasu i stworzyć komfortowe środowisko do odpoczynku. Jednostka została wyposażona w wytrzymały filtr powietrza - łatwy do zdemontowania i odporny na wielokrotne czyszczenie – który wraz z funkcją ochrony przed pleśnią i sygnalizacją zabrudzenia filtra gwarantuje zdrowe i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. 

W standardowym wyposażeniu jednostki kanałowej SEVRA znajduje się sterownik przewodowy. Opcjonalnie możliwości sterowania można rozszerzyć o sterownik bezprzewodowy i moduł Wi-Fi. 

Klimatyzatory kanałowe CAC SEVRA dostępne są w sześciu wariantach o wydajnościach chłodniczych od 5,0 do 16,0kW. 

Jednostki przypodłogowo-sufitowe CAC

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe, dzięki uniwersalnej konstrukcji, doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkaniowej, jak i komercyjnej. Mogą być instalowane w dwóch płaszczyznach - w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufitem), co pozwala na dostosowanie montażu do aranżacji pomieszczenia. Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz bez podwieszanego sufitu oraz do miejsc z ograniczoną przestrzenią instalacyjną. Wszystko dzięki kompaktowej obudowie i wyjątkowo płaskiej konstrukcji – szerokość jednostki przypodłogowo-sufitowej SEVRA wynosi jedynie 205mm. 

Jednostka została wyposażona w zaawansowany technologicznie wentylator inwerterowy, który pozwala na zwiększenie objętości przepływu powietrza, zapewniając jednocześnie energooszczędną i cichą pracę urządzenia. 3-stopniowa regulacja prędkości wentylatora umożliwia dostosowanie natężenia nawiewu do wysokości pomieszczenia. 

Funkcja nawiewu 3D - automatyczny ruch żaluzji jednostki w płaszczyźnie pionowej i poziomej - zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury, a schłodzone powietrze może szybko dotrzeć do najbardziej oddalonych stref w pomieszczeniu. Oprócz wielokierunkowego nawiewu, klimatyzator posiada szereg praktycznych funkcji podnoszących komfort użytkowania – tryb ekonomicznej pracy, tryb turbo, tryb pracy nocnej, tryb cichej pracy, funkcję inteligentnego odczytu temperatury „I Feel” i programator czasowy. Wysoką jakość powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu gwarantuje wytrzymały filtr powietrza oraz funkcje samooczyszczania i ochrony przed pleśnią. 

Do jednostek przypodłogowo-sufitowych dołączany jest standardowo łatwy w obsłudze sterownik bezprzewodowy. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się sterownik przewodowy i moduł Wi-Fi, umożliwiający sterowanie pracą klimatyzatora z dowolnego miejsca na świecie. 

Seria klimatyzatorów przypodłogowo-sufitowych CAC SEVRA to sześć modeli o wydajnościach chłodniczych od 5,0 do 16,0kW.

 

Szczegółowe informacje na temat oferty systemów klimatyzacji komercyjnej SEVRA są dostępne u wyłącznego importera marki – firmy WIENKRA Sp. z o.o. – na stronie internetowej www.wienkra.pl oraz w Dziale Handlowym WIENKRA.