Johnson Controls prezentuje agregaty wody lodowej serii YORK AmichiTM z pompami ciepła, gwarantujące wysoką efektywność, która spełnia wymogi Ekoprojektu na rok 2021. Przy wydajności 45-260kW, urządzenia te łączą korzystną cenę sprężarki spiralnej z zaletami falownika prądu stałego (DC) o udoskonalonym sterowaniu, oferując wyższe osiągi w szerszym zakresie charakterystyk pracy.

Seria YORK AmichiTM - lepsza wydajność i efektywność w branży agregatów wody lodowej z pompą ciepła do zastosowań o średniej wydajności

Nick Duggan, Dyrektor ds. Systemów HVAC i Wody Lodowej w pionie Technologii i Rozwiązań Automatyki Budynkowej europejskiego oddziału firmy Johnson Controls, wyjaśnia: - Seria YORK Amichi™ idealnie wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie w branży agregatów wody lodowej z pompą ciepła, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności. Zapewniając wysoką efektywność i wydajność oraz charakteryzując się najmniejszą podstawą wśród urządzeń o największej pojemności dostępnych na rynku, stanowi znakomite rozwiązanie w przypadku nowo wybudowanych i modernizowanych zakładów produkcyjnych i obiektów handlowych.

YORK jest wciąż pierwszą marką wyznaczającą granicę efektywności energetycznej, spełniając wymagania drugiego poziomu (Tier 2) dyrektywy w sprawie Ekoprojektu w odniesieniu do agregatów stosowanych do chłodzenia technologicznego i komfortowego. Dzieję się tak, dzięki optymalnemu połączeniu podnoszących efektywność technologii YORK, zastosowanych w agregatach wody lodowej Amichi™. Efektem tych działań jest produkt, który charakteryzuje się wiodącą na rynku sprężarek spiralnych wydajnością, przy częściowym obciążeniu oraz optymalnym wyciszeniem urządzeń w wyniku zastosowania dwóch poziomów emitowanego hałasu, zapewniających jednocześnie komfort akustyczny w ich sąsiedztwie.

Agregat wody lodowej Amichi™ przeznaczony jest do stosowania w różnych strefach klimatycznych i geograficznych oraz stanowi bezkompromisowe rozwiązanie, specjalnie opracowane z myślą o udoskonaleniu osiągów poprzez zapewnienie szerszego zakresu charakterystyk pracy bez dodatkowych zestawów czy modułów.

Linia urządzeń YORK została standardowo wyposażona w technologię Smart Equipment, umożliwiającą bezproblemowe podłączanie urządzeń wyposażonych w funkcje inteligentne do układów sterowania budynkiem. - Działa ona w pełni jako rozwiązanie typu plug-and-play, które nie wymaga stosowania jakichkolwiek narzędzi do programowania czy wdrażania. Aby umożliwić jej bardziej wszechstronne zastosowanie, dysponuje ona w standardowym wyposażeniu protokołami komunikacyjnymi BACnet, Modbus lub N2, które zapewniają współpracę z dowolnym systemem BMS. Ponadto, w ramie urządzenia zainstalowano sterownik Optiview LT z kolorowym ekranem dotykowym 7'', przy czym istnieje możliwość jego dodatkowego wyposażenia w zdalny sterownik pokojowy. - tłumaczy Duggan.

 

Najistotniejsze zalety i cechy produktu:

Bezkompromisowa efektywność

  • Technologia falownikowa prądu stałego (DC) gwarantuje sterowanie zmienną pojemnością skokową i zapewnia bardziej skuteczne działanie sprężarek agregatów serii Amichi™ przy dowolnym obciążeniu chłodniczym i we wszelkiego rodzaju warunkach temperaturowych otoczenia.
  • Możliwość uzyskania niskich temperatur bez dodatkowych zestawów i utrzymania efektywności w różnorodnych warunkach przy imponującej temperaturze -17,8°C w trybie chłodzenia i -15°C w trybie ogrzewania.
  • Sprężarki w układzie tandem działają w oparciu o szereg obiegów, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności w poza nominalnych stanach i przy częściowym obciążeniu poprzez wykorzystanie całej powierzchni wymiany ciepła, niezależnie od istniejących warunków, zapewniając przy tym dodatkową rezerwę. 
  • Wentylatory komutowane elektronicznie (EC) dysponują bardziej wydajnymi silnikami i udoskonaloną aerodynamiką, pozwalając tym samym na ogólne zwiększenie efektywności systemu i wyciszenia, szczególnie przy częściowym obciążeniu. 
  • Wysokowydajny płytowy wymiennik ciepła lutowany na twardo ma zapotrzebowanie na mniejszą ilość czynnika chłodniczego i pozwala na bardziej wydajny transfer ciepła z jednego medium do drugiego, gwarantując doskonałą efektywność jego wymiany przy niewielkim rozmiarze urządzenia. Dodatkowo ogranicza spadek ciśnienia po stronie wody, co umożliwia zastosowanie mniejszych pomp i dalsze obniżenie zużycia energii w budynku. 
  • Elektroniczne zawory rozprężne, które umożliwiają pracę zarówno przy niskich temperaturach, jak i w aplikacjach chłodzenia komfortowego bez strat pojemności. 

 

Rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu

  • Skraplacz według projektu firmy Johnson Controls został specjalnie opracowany z myślą o serii Amichi™, zapewniając ograniczoną do minimum podstawę, zmniejszone odstępy między poszczególnymi modułami i doskonałą efektywność wymiany ciepła.
  • Dzięki modułowej budowie możliwe jest centralne sterowanie szeregiem urządzeń, co gwarantuje wszechstronność zastosowań i margines działania w modernizowanych i nowych obiektach.

Seria YORK Amichi™ obejmuje modele w obudowie -  dziewięć wersji tylko chłodzącej i dziewięć z odwracalną pompą ciepła. Działając w oparciu o czynnik chłodniczy R410A, oferują one wydajność w zakresie 45-260kW. Istnieje możliwość szybkiej dostawy urządzeń.


Dowiedz się więcej

 

Źródło: Johnson Controls