Wojciech Bielański jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Politologii. Prezes Zarządu Clima Gold związał się z branżą w roku 1987, jednak to w roku 2007 założył on, jedną z największych firm produkujących urządzenia wentylacyjne w Polsce, spółkę Clima Gold.

Redakcja: Właśnie zakończyliśmy pierwszy kwartał roku 2016. Jak mogą go państwo podsumować?

Wojciech Bielański: Z pewnością możemy zaliczyć go do udanych. Sporo zamieszania wprowadziły nowe przepisy UE, odnoszące się do dyrektywy EcoDesign, ale dzięki wcześniejszym przygotowaniom nie było to dla nas zaskoczeniem. Jednym z najważniejszych wydarzeń pierwszego kwartału 2016, było otwarcie nowego biura sprzedaży Clima Gold na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

 

Clima Gold zgodne z EcoDesign


R: Jakie rozwiązania, rodzaje jednostek cieszyły się największym zainteresowaniem?

 W.B.: Największym zainteresowaniem od kilku lat, cieszą się uniwersalne centrale Optima, centrale podwieszane Opal oraz nasza zeszłoroczna nowość – sufitowe nawiewniki laminarne (SLM). Wspomniane SLM, posiadające możliwość współpracy z Aparatem Recyrkulacyjnym – Optima Rec, a także zawarta w ofercie centrala higieniczna Optima Kryształ,  tworzą razem kompletną ofertę dla szpitali. Pakiet ten stał się dość popularny, dlatego też pracujemy nad folderem reklamowym, dedykowanym specjalnie dla służby zdrowia, z którym będzie można zapoznać się już niedługo.


R: Jaka realizacja w ostatnim  czasie okazała się najciekawsza? 

W.B.: Było ich kilka, ale na dwie pragnąłbym zwrócić szczególną uwagę. Na terenie Trójmiasta powstaje sie klubów Tiger Gym, gdzie w idealnych warunkach, Klienci mogą zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie. Wszyscy wiemy, jak ważny w takich miejscach jest komfort, związany z jakością powietrza. W kilku z powstałych klubów, mieliśmy przyjemność zaproponować rozwiązanie tego problemu, oparte na urządzeniach Clima Gold, ostatnio w Galerii RIVIERA w Gdyni. Są one wyposażone w najnowsze rozwiązania układów automatyki z wizualizacją pracy urządzeń na wszystkich obiektach. Drugi, to aktualnie realizowany obiekt – nowy stadion klubu piłkarskiego Widzew Łódź. Stadion będzie posiadał 18 018 miejsc siedzących, a co ciekawe, będzie można rozgrywać na nim także mecze rugby. Jako firma wspieramy naszą lokalną drużynę młodych rugbistów RC Arka Gdynia, więc tym bardziej cieszę się z możliwości tworzenia bazy do rozwoju tej pięknej dyscypliny sportowej.

 

Najciekawsze realizacje Clima Gold

 

R: Czy planują Państwo wzbogacić swoją ofertę o nowości produktowe?

W.B.: Oczywiście! Nasze najnowsze urządzenie zostało już zaprezentowane po raz pierwszy na 9, Targach Budowlanych w Sosnowcu, które miały miejsce na początku kwietnia. Wzbudziło ono ogromne zainteresowanie. Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni tym faktem i korzystając z okazji, dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczegółowe parametry i charakterystyka nowej centrali będą przedstawiane na sympozjach organizowanych w terenie, jak również na naszej stronie internetowej.

 

Sprawdź aktualną ofertę Clima Gold

 

R: Uczestniczyli Państwo w 9. Targach Budowlanych w Sosnowcu. Co Państwu dają takie wydarzenia? Gdzie jeszcze w tym roku możemy Państwa spotkać?

 W.B.: Targi są niewątpliwie okazją do bezpośrednich spotkań z Klientami. Wydarzenia tego typu pozwalają zaprezentować firmę i posiadaną ofertę, a także sprzyjają budowaniu relacji z Kontrahentami. Można porozmawiać, udzielić odpowiedzi na zadawane  pytania, wymieniać się poglądami oraz nawiązać nowe kontakty. Wystawa w Sosnowcu, z pewnością nie jest ostatnią imprezą na jakiej pojawiliśmy się w tym roku. Konkretne informacje pojawią się na naszej stronie internetowej. 

 

R: Jakie cele postawili Państwo przed sobą w roku 2016?

 W.B.: Rok 2016 przyniósł ze sobą sporo zmian. Zostały wprowadzone w życie nowe przepisy, firma zmieniła formę prawną. Naszym głównym celem jest innowacyjność, ciągłe doskonalenie i otwartość na najnowsze rozwiązania, które sukcesywnie wdrażamy. Bardzo ważnym celem jest również zwiększanie sprzedaży, zarówno w kraju, jak i za granicą. Kolejnymi rynkami, poza Ukrainą, Łotwą ,Rosją, Białorusią i Kazachstanem,  na których pracują urządzenia Clima Gold, są Litwa i Turkmenistan.  

 

R: Jak widzą Państwo przyszłość branży? Jakie prognozy są wg Państwa najbardziej prawdopodobne? Jaki segment rozwinie się najbardziej w nadchodzących latach? 

W.B.: Branża HVAC jest branżą przyszłościową, która szybko się rozwija. Jestem nastawiony jak najbardziej optymistycznie, jeśli chodzi o popyt na nasze urządzenia. Postęp technologiczny jest niesamowity, a społeczeństwo przyzwyczaiło się do komfortu, dlatego też zapotrzebowanie na produkty i usługi z sektora HVAC z pewnością będzie stale i dynamicznie rosnąć.

 

R: Z roku na rok zauważyć możemy coraz dynamiczniejszy rozwój Clima Gold. Co w Państwa opinii jest najważniejsze, aby osiągnąć taki sukces?

W.B.: Bardzo ważnym czynnikiem jest atmosfera w pracy. Wszyscy spędzamy większość czasu w miejscu pracy i dlatego jest to tak ważne. Z pewnością zgrany i ambitny zespół, odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, którzy współpracują ze sobą, aby wspólnymi siłami osiągnąć sukces, dają firmie siłę i tzw. pozytywnego kopa. Kolejną, nie mniej ważną, zasadą jest partnerski kontakt z naszymi Klientami, nie tylko na etapie tworzenia projektu, realizacji, ale również w czasie obsługi serwisowej w trakcie gwarancji, jak i później.

 

 

R: Dziękujemy!

 

Odpowiedzi udzielił nam 

Wojciech Bielański

Prezes Zarządu i założyciel Clima Gold sp. zo .o.


Komentarze

  • Optima

    Szkoda ze juz wtedy nie próbowali swojej nowej centrali. Chyba warto wykorzystać taki wywiad ...