Prezentujemy rozbudowany układ w wentylacji stropowej SPIDERvent, zamontowany w stropie typu Teriva.

Film prezentujący zalewanie rozdzielacza świeżego powietrza

 

Nawiew świeżego powietrza do sypialni na piętrze realizowany w układzie wentylacji wyporowej (nawiewniki podłogowe), do pokoi na parterze tradycyjnie z sufitu poprzez anemostaty lub wentylacyjne skrzynki rozprężne z kratkami. Innowacyjne akustyczne listwy wentylacyjne DOORvent zamontowane w drzwiach sypialni ( z możliwością montażu nad skrzydłem) zagwarantują optymalną i komfortową cyrkulację powietrza oraz zapewnią intymny charakter tych pomieszczeń.                                                                                             

 

System kanałowy oparty jest na giętkich przewodach wentylacyjnych Karboflex Blue  D90 mm, o małym promieniu gięcia. W połączeniu z kolektorami, rozdzielaczami oraz pozostałymi elementami z odpornego na udar tworzywa sztucznego tworzy system gwarantujący pełną szczelność, doskonałe parametry akustyczne i niskie opory hydrauliczne  <150Pa.

*Żadnych skrzynek  i „kołtunów  kanałowych” widocznych  pomieszczeniach !


Rozprowadzenie powietrza nawiewanego odbywa się przez rozdzielacz M12/160D SPIDERvent - z wyjściem dolnym 160mm (do rekuperatora), z możliwością przyłączenia do 12 przewodów Karboflex za pomocą szybkozłączek typu "klik". Kanały D75 lub D90 można łączyć do tej samej skrzynki równocześnie.

Powietrze zużyte zbierane jest przez kolektor przelotowy M8/160G/160D SPIDERvent z wyjściem górnym 160mm (wywiew z piętra) i dolnym 160mm (do rekuperatora) oraz możliwością podłączenia do ośmiu przewodów Karboflex. Nawiew sufitowy na parterze poprzez anemostaty TPO 100, na piętrze przez kratki podłogowe SPIDERvent. 


Wywiew sufitowy w całym budynku poprzez anemostaty FPO 100.


Serce systemu stanowi mocny rekuperator RekuEKO 550 JS EL z obejściem letnim (bypass) oraz grzałką elektryczną. Świetne parametry centralki wentylacyjnej - wydajność nawet do 570 m3/h, dzięki silnikom prądu stałego EC; sprawność wymiennika przeciwprądowego nawet do 97,2%; na nawiewie antyalergiczny filtr F7 w standardzie. Wszystko regulowane (włącznie z zewnętrznymi układami: wymiennika gruntowego, klimatyzacji czy ogrzewania powietrznego) przez panel dotykowy KTS Ekstra z funkcjami programatora tygodniowego oraz automatycznym trybem stałego wydatku lub stałego ciśnienia. 

 

 

* za wyjątkiem kanałów czerpni i wyrzutni

 

Źródło: Flop System