Coraz więcej osób decyduje się na domy z bali w technologii szkieletu drewnianego. Drewno jest przyjazne, ciepłe i miłe w dotyku oraz dużo zdrowsze niż materiały tradycyjne. Jednak czy w taki domu możemy zamontować rekuperator z odzyskiem ciepła?

Rekuperator w domu z bali - prawda czy mit?

Kilka dni temu ekipa Rekuperatory.pl ukończyła montaż systemu rekuperacji w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje - dokładnie te same, które stosuje się w domach z pustaków.

W domu tym wykonanym z bali okrągłych zamontowany został rekuperator AERIS 350 z wymiennikiem przeciwprądowym. Główne kanały instalacji wykonano ze stalowych kanałów wentylacyjnych, a odgałęzienia z nowoczesnych przewodów wentylacyjnych R-Vent Flex System. Wykonanie rekuperacji w domu z bali nie różni się wiele od systemu rekuperacji wykonanego w budynku ze standardowych pustaków. Instalację wentylacyjną można w nim zrobić - tak samo jak w zwykłym domu, zarówno z tradycyjnych kanałów stalowych, jak i nowoczesnego tworzywa PE systemu R-VENT Flex System, który pozwala na całkowite ukrycie przewodów w konstrukcji posadzki.

Sprawdź, gdzie możesz kupić rekuperator AERIS 350

Korzyści z rekuperacji w domach drewnianych są takie same, jak wszędzie: świeże, filtrowane powietrze przez całą dobę bez strat energetycznych na wentylacji (które mają miejsce przy wentylacji grawitacyjnej przez kominy) oraz odzysk ciepła i oszczędności na ogrzewaniu.

Zobacz pełną ofertę Rekuperatory.pl

 

Realizacja Rekuperatory.pl

Część instalacji wentylacyjnej prowadzonej pod sufitem: główne kanały.


Komentarze

  • Pytanie do światłych

    A co ze zbijaniem wilgotności w domu wykonanym w całości z drewna - czy spadek wilgotności nie spowoduje że dom zacznie się wysuszać a co za tym idzie rozszczelniać?

    Czy firmy stawiające domy z bali nie zdejmują gwarancji z domu z zamontowaną rekuperacją - zwłaszcza jeżeli chodzi o rozszczelnienia ?

    Niech ktoś światły się wypowie w temacie.