Pierwszy przewodnik po naturalnych czynnikach chłodniczych w Europie - dostępny za darmo.

Raport o naturalnych czynnikach chłodniczych w Europie
Przewodnik GUIDE 2012: Natural Refrigerants - Market Growth for Europe - opracowany przez shecco - przyczynia się do bardziej świadomej oceny naturalnych czynników chłodniczych zarówno przez ekspertów jak i nowych uczestników rynku HVACR. Jest to publikacja dotycząca środowiskowego, społecznego i przede wszystkim ekonomicznego wymiaru rozwiązań wolnych od czynników HCF, poszukiwanych przez branżę i decydentów.
W tym pierwszym wydaniu - ze szczególnym uwzględnieniem Europy - znalazła się prognoza rynkowa w danym sektorze przemysłu do roku 2020, poglądy użytkowników końcowych i przedstawicieli branży HVACR, pierwsza mapa aplikacji transkrytycznych CO2 w Europie i wiele więcej.

Przewodnik może być postrzegany jako źródło pierwszego w historii podejścia ilościowego określającego potencjał rynkowy dla naturalnych czynników chłodniczych takich jak amoniak, dwutlenek węgla, węglowodory, woda i powietrze oraz stanowić uzupełnienie raportów naukowych i technicznych. Opracowanie to, opierając się na ankiecie przeprowadzonej między lutym a wrześniem 2011 roku wśród blisko 1300 firm i ekspertów branży HVAC&R, pozwala czytelnikom poznać właściwości naturalnych czynników chłodniczych, sposoby ich zastosowania dzisiaj i w przyszłości, oraz, co najważniejsze - ocenia ich potencjał gospodarczy w danym sektorze przemysłu do roku 2020.
Na ankietę shecco odpowiadali dostawcy, producenci, wykonawcy, instytuty badawcze i użytkownicy końcowi - stąd zebrane dane są wymierne jakościowo jak i ilościowo. Akcję shecco wsparły wiodące stowarzyszenia branżowe zainteresowane otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji na temat możliwości zastosowania NR w Europie i poza nią.


Przewodnik "GUIDE 2012: Natural Refrigerants - Market Growth for Europe" jest dostępny pod linkiem guide.shecco.com. Raport można przeglądać bezpośrednio w internecie (flash) lub pobrać ze strony internetowej shecco jako pdf.

"Opracowaliśmy ten przewodnik i udostępniliśmy go bezpłatnie, by zburzyć wszelkie bariery dla przedsiębiorców, użytkowników końcowych i polityków, otwierając dostęp do wiarygodnych danych rynkowych na temat naturalnych czynników chłodniczych, które już dziś są realną alternatywą dla fluorowodorów niszczących warstwę ozonową i klimat, z nadzieją, że czynniki te będą oferowały coraz więcej rozwiązań dla biznesu i zrównoważonego rozwoju w przyszłości" - mówi Nina Burhenne, redaktor przewodnika i Kierownik Badań Rynkowych shecco.

Wydanie publikacji dotyczącej potencjału NR w Ameryce Północnej ("GUIDE 2012 - North America’s Market Potential") jest planowane już latem 2012 roku i będzie stanowiło dane o jednym z najbardziej obiecujących, dla naturalnych czynników chłodniczych, regionów świata.

O shecco
sheccoOd ponad dekady shecco aktywnie pomaga wdrażać na rynek technologie przyjazne dla klimatu. Shecco posiada ponad 100 partnerów na całym świecie, działających w dwóch obszarach: HVAC i sektora R. Firma koncentruje się na zrównoważonym chłodzeniu i ogrzewaniu, przy użyciu technologii wykorzystującej naturalne czynniki chłodnicze, oraz sektorach transportu, w którym nacisk kładzie się na elektryczne pojazdy takie jak samochody osobowe i ciężarowe, skutery oraz rowery. Shecco oferuje szeroką gamę usług w tym badań rynku i usług doradczych, zarządzania i finansowania, itp.NR - Natural Refrigerants