Przetwornice częstotliwości Danfoss pomagają firmie Dampskibsselskabet NORDEN A / S w sterowaniu pompami wody morskiej, oszczędzając w ten sposób spółce blisko 500.000 US$ rocznie.

Przetwornice częstotliwości VLT ® pomagają zaoszczędzić 500.000 USD rocznie

Okres zwrotu poniżej 14 miesięcy

Dampskibsselskabet NORDEN A / S jest jednym z najstarszych na świecie międzynarodowych przedsiębiorstw żeglugowych . Obsługuje flotę 217 statków towarowych, i jest jedną z największym firm z kilkoma typami statków. Flota firmy to połączenie posiadanych i czarterowanych statków, które zapewnia większą elastyczność.

W 2011 r. firma zdecydowała się na przeprowadzenie testu z regulacją prędkości pomp wody morskiej na jej tankowcu Nord Butterfly . Po testach okazało się że to bardzo opłacalna decyzja, która spowodowała znaczące oszczędności energii dla Dampskibsselskabet NORDEN A / S." Zaoszczędzamy do 30.000 USD rocznie na każdym statku z przetwornicami częstotliwości , " mówi Martin Meldgaard , kierownik floty w Dampskibsselskabet NORDEN A / S.

Okres zwrotu dla inwestycji wynosi poniżej 14 miesięcy. Martin Meldgaard podkreśla, że ​​ta kalkulacja jest oparta na cenie paliwa na poziomie 650 $ / MT , więc wraz ze wzrostem cen , szacuje się, że czas zwrotu może być nawet krótszy niż rok.

-> Kliknij aby przeczytać cały materiał

Źródło: ''