Bądź odpowiedzialny i wybieraj ekologiczne rozwiązania z oferty Schiessl! Propan oraz inne czynniki chłodnicze o niskim GWP.

Obecnie wzrasta popularność urządzeń chłodniczych pracujących na czynniku R290 (propanie), ze względu na jego doskonałe właściwości termodynamiczne, jednocześnie przy niewielkim oddziaływaniu na środowisko naturalne.  

  • R290 to związek organiczny, występujący naturalnie w przyrodzie. Jest nietoksyczny dla ekosystemu i użytkowników.
  • Przyjazny dla środowiska. Nie przyczynia się do niszczenia warstwy ozonowej, współczynnik ODP = 0, potencjał tworzenia efektu cieplarnianego GWP = 3. Dla porównania GWP dla powszechnie stosowanego czynnika z grupy HFC, R404A wynosi 3922.
  • Energooszczędny. W porównaniu z układami pracującymi na czynnikach HFC zapewnia wysoką sprawność energetyczną i duże zakresy pracy.

Jeszcze do niedawna, z uwagi na łatwopalność, ograniczano wykorzystywanie propanu do małych układów klimatyzacyjnych i niewielkich agregatów chłodniczych. Dziś istnieją warunki do coraz powszechniejszego stosowania propanu jako czynnika chłodniczego. Nowoczesne technologie zapewniają w pełni bezpieczne eksploatowanie także większych urządzeń chłodniczych z propanem jako czynnikiem chłodniczym, jak np. agregatów obsługujących komory chłodnicze o średniej pojemności składowej.

 

Dowiedz się więcej o właściwościach termodynamicznych

 

Naszym klientom udzielamy kompetentnego wsparcia w zakresie zarówno stosowania czynników naturalnych oraz nowej generacji o zerowym ODP i niskim GWP, jak i zagadnień legislacyjnych związanych ze zmianami na rynku czynników chłodniczych.

Kompleksowa oferta Schiessl Polska obejmuje również urządzenia chłodnicze na czynniki naturalne, w tym monobloki RIVACOLD serii SFM skonstruowane na R290 i przeznaczone do stosowania w komorach chłodniczych.

Zapraszamy do oddziałów Schiessl zlokalizowanych na terenie całej Polski, gdzie można zamówić propan oraz zakupić pozostałe czynniki chłodnicze aktualnie dostępne na rynku.

 

Szczegóły w oddziałach Schiessl Polska!