Moją inspiracją do działania jest szczęście rodzinne. Dom zawsze był dla mnie miejscem wypoczynku po wielogodzinnej pracy. Zależy mi szczególnie na tym, aby panował w nim komfort, na który moja żona oraz dzieci zasługują. Powietrze i ogień to zdecydowanie moje ulubione żywioły - mogę powiedzieć, że mój zawód polega w pewnym sensie na oswajaniu ich dla potrzeb człowieka.

W sezonie zimowym szczególnie lubię te wieczory, kiedy możemy zasiąść spokojnie przy kominku w salonie i porozmawiać o rzeczach ważnych, a także o tych błahych. Moja praca wymaga zaangażowania i zależy mi na tym, aby moi klienci mogli odczuwać to samo szczęście, gdy zasiadają z rodziną przy wspólnym ogniu. Wyobrażałem sobie często ten moment, gdy razem zbliżają ręce do szyby kominka po czasie zabawy na śniegu. Wtedy chciałem, aby ciepło z kominka mogło objąć mnie, moich domowników i wiele innych rodzin, które w tej chwili robią to samo. Oczami wyobraźni obserwowałem, jak przytulne prądy cieplne wypełniają zimne strefy w każdym zakątku naszego domu. Zdałem sobie sprawę, że taka rzeczywistość jest możliwa.

Jestem dumny, że urządzenie, które powstawało w trakcie wielogodzinnej pracy projektowej i konstruktorskiej teraz umila życie w domach wielu osób. To naprawdę było takie proste. Wystarczyło stworzyć wentylator kominkowy, który rozprowadzi gorące powietrze z komory kominka do wszystkich pomieszczeń w domu. Wymagało to poprowadzenia termoodpornych przewodów, zakończonych anemostatami, które w zależności od potrzeb można otwierać lub zamykać. Uznałem, że system ten wymagałby podłączenia termostatu lub elektronicznego panelu sterującego dla regulacji temperatury w pomieszczeniach – w końcu niektórzy z moich domowników lepiej się czują w niższych temperaturach. Ponieważ jedno z moich dzieci choruje na alergię, pomyślałem także o opcjonalnej instalacji filtru klasy EU7.

Sądzę, że zadbałem o wszystkie szczegóły – praca w spółce Dospel zobowiązuje. Pracując dla tak dużej firmy wiem, że najlepsze rozwiązania powstają z troski o tych, którzy wymagają mojej opieki. Wiem, bo jestem projektantem Dospela.


Wentylator kominkowy piramida KOM - Fot. Dospel

Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 50 krajów świata.

Źródło: Dział R&D DOSPEL - www.dospel.com