Gama produktów Niczuk Metall-PL do montażu instalacji wentylacyjnych poszerzyła swój asortyment o nowe produkty, które stanowią uzupełnienie dla aktualnej oferty. Wśród nowości pojawiły się m.in. obrzeża i narożniki do kanałów wentylacyjnych, taśmy uszczelniające czy wkręty samowiercące oraz uszczelki samoprzylepne do kanałów wentylacyjnych.

Premiera akcesoriów do wentylacji w ofercie Niczuk Metall-PL


Kompleksowe rozwiązania do montażu prostokątnych kanałów wentylacyjnych
Obrzeża (OW) i narożniki (NW) do kanałów wentylacyjnych wykonane są z blachy ocynkowanej. Wykorzystuje się je do łączenia kanałów prostokątnych. Wyroby należy dobierać stosownie do ciśnienia istniejącego w przewodzie wentylacyjnym i wymiaru kanałów. W ofercie Niczuk Metall-PL dostępne są dwa wymiary obrzeży OW-20 i OW-30 w odcinkach 2,5 i 5–metrowych oraz dwa rozmiary narożników: NW-20 i NW-30 pakowane po 100 szt.

Zarolowani w wentylację
Taśma aluminiowa gładka (TAG) to wysokiej jakości folia aluminiowa z klejem akrylowym i przekładką. Taśma dobrze przywiera do podłoża i znajduje zastosowanie przy łączeniach kanałów, kształtek okrągłych oraz przewodów elastycznych. Nałożona na izolację w miejscach zgięć i rozgałęzień pozwala zachować ciągłość aluminiowej warstwy ochronnej zapobiegającej wnikaniu wilgoci do wnętrza izolacji. Zastosowanie papieru silikonowego jako warstwy separującej klej umożliwia proste i szybkie oderwanie kawałka taśmy z rolki. Taśma w sprzedaży dostępna jest w 50-metrowych rolkach.

Taśma aluminiowa wzmacniana siatką (TAS) posiada większą wytrzymałość mechaniczną dzięki kratkowej siatce z włókna szklanego. Laminat aluminium i papieru siarczanowego tworzą unikalną membranę przeciwkondensacyjną. Taśmy zbrojone przeznaczone są m.in. do izolacji w miejscach zgięć i rozgałęzień, jak również na stykach materiałów i segmentów z wełny szklanej lub mineralnej. Taśma bardzo dobrze przylega i układa się na nierównych powierzchniach. Wszystkie parametry taśmy zachowane są w szerokim zakresie temperatur, w szczególności w wysokich temperaturach +80oC. Produkt występuje w 50-metrowych rolkach.

Uszczelki samoprzylepne do kanałów wentylacyjnych (US) wykorzystuje się do uszczelniania połączeń obrzeży kanałów wentylacyjnych. Wyrób wykonany jest z pianki polietylenowej z warstwą samoprzylepną, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża, a zamkniętą strukturę komórkową uszczelki cechuje podwyższona odporność na działanie czynników zewnętrznych. Uszczelki tłumią drgania instalacji i poprawiają jej akustykę. Produkt dostępny jest w 20-metrowych rolkach i występuje w dwóch szerokościach 10 i 15 mm.

Dobrze zgrany zestaw
Opaska stalowa ślimakowa (OS) znajduje zastosowanie przy łączeniach przewodów elastycznych z kształtkami, przyłączami itd. Wytłoczone prowadzenie ślimakowe pozwala na dostosowanie opaski do dowolnej średnicy przewodu, natomiast wygładzenie opaski od spodu i wyprofilowanie na zewnątrz zabezpiecza przewód przed uszkodzeniem. Opaski są oferowane w 30-metrowych rolkach.
Dopełnieniem opaski ślimakowej są zamki ze śrubą ślimakową, które zapewniają płynną regulację średnicy opaski. Jednocześnie zamki zapewniają odpowiednie naprężenie opaski i dokładne doleganie do przewodu. Dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiają montaż opaski nawet w trudno dostępnych miejscach. Zaletą zamka jest śruba z łbem sześciokątnym i wgłębieniem krzyżowo-rowkowym pozwalająca na montaż opaski z wykorzystaniem różnych narzędzi.


Idealnie dopasowane
Wkręty samowiercące z łbem sześciokątnym (WS) służą do szybkiego i łatwego montażu zawieszeń przewodów wentylacyjnych typu L, Z, V do blachy. Dostosowane są również do łączenia okrągłych kanałów z kształtkami. Powierzchnia wkrętów samowiercących jest ocynkowana galwanicznie, a produkt dostępny jest w sprzedaży w opakowaniach po 100 sztuk.

Podstawa dla mniejszych instalacji/ Strażnicy mniejszych instalacji

W ofercie Niczuk Metall-PL pojawiła się nowa, uniwersalna podpora dachowa w dwóch wersjach: z matą EPDM (PDG-200) oraz bez maty (PDZ-200). Podpory zostały wprowadzone z przeznaczeniem do montażu z profilami typu A (PDZ-A-200, PDG-A-200) oraz MG, MF lub MH (PDZ-MF-200, PDG-MF-200). Wprowadzony produkt ma podstawę o rozmiarze 200x200 mm. Odporna na czynniki zewnętrzne mata EPDM zabezpiecza podłoże przed uszkodzeniem oraz zapobiega przenoszeniu drgań na konstrukcję obiekt. Obie podpory zabezpieczone są antykorozyjnie ocynkiem ogniowym.