Firma PPH COOL świętuje 30-lecie istnienia.

P.P.H. COOL - 30-lecie firmy w 2011

P.P.H. COOL Obchodzimy już 30-tą rocznicę działalności firmy, pełnej sukcesów i wyzwań. Nie byłoby to możliwe bez pomocy naszych Klientów i Współpracowników. Dziękujemy!

Zobacz jak P.P.H. COOL obchodziła swój Jubileusz 25 lat na rynku

P.P.H. COOL

P.P.H. Cool jest największą polską firmą dostarczającą freonowe urządzenia chłodnicze dla potrzeb przemysłu, handlu, gastronomii i klimatyzacji.
Firma rozpoczęła swoją działalność w 1981, wykonując montaże i serwisując instalacje klimatyzacyjne. Wraz ze zmianą systemu gospodarczego, na przełomie lat 1989/1990 firma rozpoczęła import nowoczesnych agregatów chłodniczych, sprężarek i klimatyzatorów.
Przełomowym rokiem w działalności firmy był rok 1992, w którym to rozpoczęto produkcję agregatów chłodniczych. Pierwszym modelem był dziś już legendarny G 8,2. Następne lata przyniosły nowe typy i całe serie agregatów.
W roku 1996 korzystając z najnowszych osiągnięć techniki chłodniczej firma Cool rozpoczęła profesjonalną produkcję zespołów sprężarkowych.
W roku 2000 wprowadzono pod marką Cool klimatyzatory, które w krótkim czasie zdobyły sobie przychylność rynku.
Siedziba firmy oraz główny zakład produkcyjny mieści się w Chotomowie pod Warszawą.
Jednocześnie z produkcją firma Cool rozwinęła własną sieć dystrybucji, w której oprócz agregatów, zespołów sprężarkowych, klimatyzatorów i schładzaczy wody oferowane są wentylatorowe chłodnice powietrza, armatura chłodnicza, czynniki chłodnicze oraz całe systemy chłodnicze.
Od grudnia 2010 roku firma P.P.H. COOL została wyłącznym dystrybutorem na Polskę urządzeń klimatyzacyjnych ,,Residential and Light Commercial" marki YORK.Źródło: ''