Do 2025 roku czynniki z rodziny Opteon™ przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 325 milionów ton.

Pozytywne prognozy Chemours dotyczące emisji gazów cieplarnianych

Chemours jako firma o globalnym zasięgu i czołowej pozycji na rynkach bieli tytanowej, produktów fluorowanych oraz rozwiązań dla przemysłu chemicznego, poinformowała o zwiększeniu o ponad 8% przewidywanej redukcji emisji gazów cieplarnianych wynikającej ze stosowania produktów z rodziny Opteon™. Seria czynników posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego, który ma wyeliminować do roku 2025 około 325 milionów ekwiwalentnego CO2 w skali globalnej. Prognoza ta odpowiada wezwaniu ze strony światowych liderów z ponad 100 krajów do aktualizacji Protokołu Montrealskiego, w celu przyspieszenia zmniejszania ilości wodorofluorowęglowodorów (HFC) na rynku. Zmiana obejmować ma pierwszy stopień redukcji w krajach rozwiniętych oraz wcześniejsze zamrożenie ilości w krajach rozwijających się. 

 

Prezes Chemours Fluoroproducts, Paul Kirsch popiera stałe wysiłki na rzecz zmniejszenia stosowania i emisji HFC o wysokim potencjale GWP. Nowe portfolio czynników o niskim GWP marki Opteon™ daje przemysłowi możliwość przejścia na bardziej zrównoważone produkty bez jednoczesnego zmniejszania wydajności. Produkty te opracowano na bazie hydrofluoroolefin, takich jak HFO-1234yf i HFO-1336mzzZ, tak by spełniały coraz ostrzejsze globalne normy dotyczące HFC, przy zachowaniu lub poprawie wydajności w porównaniu do obecnych czynników. Chemours do swojej oferty wprowadziła produkty Opteon™ do układów klimatyzacji samochodowych, chłodnictwa stacjonarnego i transportowego. Firma planuje także rozwój portfolio o czynniki do stacjonarnych urządzeń klimatyzacyjnych, odzysku ciepła odpadowego oraz czynników pianotwórczych.

 

Dotychczas firma Chemours informowała już o dwóch dużych inwestycjach w produkcję czynników Opteon™. W maju ubiegłego roku zadeklarowała inwestycję rzędu setek milionów dolarów w ciągu następnych trzech lat w budowę nowego zakładu w Corpus Christi w Teksasie, który zajmie się  produkcją czynnika HFO-1234yf. Jego uruchomienie zaplanowano na drugą połowę 2018 roku. W listopadzie 2015 roku firma rozpoczęto budowę największego na świecie zakładu produkującego HFO-1336mzzZ, który już w połowie 2017 roku rozpocznie swoją pracę. Wszystkie inwestycje zwiększają potencjał produkcyjny czynników chłodniczych i czynników pianotwórczych o niskim GWP. Dzięki temu Chemours dostarcza swoim klientom rozwiązania niezbędne do spełnienia wymogów w ramach zmieniających się regulacji rynkowych.

 

Dowiedz się więcej

Źródło: Chemours