Do nowej kategorii należy pirometr diagnostyczny Fluke VT02. Jest to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Nie dosyć że posiada możliwości kamery termowizyjnej, do tego kamery cyfrowej, a ponadto jeszcze tradycyjnego pirometru. W związku z tym urządzenie to będzie przydatne nie tylko elektrykom, technikom przemysłowym i instalacji HVAC bez konieczności podjęcia decyzji miedzy punktowymi termometrami IR a kamerami termowizyjnymi, które ze względu na przeznaczenie muszą mieć bardzo wysoką rozdzielczość.

Poznaj nową kategorię przyrządów diagnostycznych od Fluke czyli czym jest pirometr graficzny i do czego służy
Pirometr graficzny VT02 to innowacyjne narzędzie do wykonywania inspekcji instalacji. Znacznie przyspiesza pracę w porównaniu do zastosowania zwykłych termometrów IR, które wymagają wielokrotnych odczytów oraz ręcznego rejestrowania wyników.Dzięki możliwości nałożenia obrazu widzialnego i podczerwonego,VT02 pozwala na natychmiastowe wykrycie problemu. Obrazy można wyświetlać i zapisywać w paśmie widzialnym, podczerwieni lub w trzech trybach mieszanych(25, 50 i 75%).Ponadto,w przeciwieństwie do termometrów IR odczytujących tylko średnią temperaturę obszaru, VT02 wyświetla znaczniki punktów o najwyższej i najniższej temperaturze oraz podaje temperaturę punktu środkowego.Obrazy, zapisywane na karcie microSD,można importować w programie SmartView® do późniejszej analizy lub wykonania raportu.


W trakcie prac nad VT02, inżynierowie Fluke rozwinęli technologię produkcji ultracienkich podzespołów piroelektrycznych i stworzyli matrycę o gęstości wystarczającej do uzyskania mapy ciepła w podczerwieni. Dzięki temu powstał produkt o funkcjonalności kamer termowizyjnych, lecz dziesięciokrotnie od nich tańszy.


Fluke VT02 pozwala uzyskać obraz w paśmie światła widzialnego, na którym dokładnie widać miejsce pomiaru.
Tanie, poręczne oraz intuicyjne i proste w obsłudze przyrządy to doskonały wybór zarówno dla doświadczonych jak i młodszych stażem techników i specjalistów.


Główne obszary zastosowania


Konserwacja przemysłowa

Wykrywa potencjalne usterki dzięki pomiarom temperatur w punktach oraz ustala stan zużycia urządzeń. Optymalizuje wydajność produkcji, zachowując bezpieczeństwo pracy. Służy do badania:
• Styków rozruszników oraz przeciążonych przekaźników
• Pomp, łożysk i uzwojeń
• Pasów i wałów napędowych
• Przeciążeń sieci elektrycznej i problemów z okablowaniemInstalacje elektryczne

Wykonywanie wielokrotnych pomiarów i ręcznych odczytów sieci nie jest już konieczne. FLUKE VT02 udokumentuje, czy prace zostały wykonane prawidłowo, dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom.
Nowy pirometr graficzny Fluke VT02
• Testuje temperaturę urządzeń elektrycznych i transformatorów
• Wykrywa przegrzane bezpieczniki, przewody, izolacje, gniazda, rozdzielniki lub przełączniki
• Zapobiega przeciążeniom silnikówInstalacje HVAC /R

Fluke VT02 to coś więcej, niż pomiary temperatury. Dzięki stopniowemu nakładaniu obrazów - 25%, 50% i 75% szybciej wykryjesz ewentualne problemy i uzyskasz na ich temat szczegółowe informacje. Pirometr graficzny umożliwia dokumentowanie pomiarów dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom.
• Bada systemy ogrzewania i klimatyzacji
• Rozwiązuje problemy z uszkodzonymi elementami łożysk
• Wykonuje kalibracje dla poszczególnych stref


Motoryzacja

Fluke VT02 wykryje niedrożne przewody układu ogrzewania lub klimatyzacji. Wykryje problemy w instalacjach elektrycznych i w pojazdach. Zlokalizuje wadliwe łożyska, nie korzystając z mniej wydajnych przyrządów. Służy do badania:
• Silników, hamulców i układów ogrzewania i klimatyzacji
• Przewodów, łożysk i układów wydechowych
• Układów hydraulicznych, sprężarek i uszczelek
Fluke VT02 – coś więcej niż pomiar temperatury