Nowa monoblokowa pompa ciepła Aquarea 5 kW została stworzona z myślą o domach energooszczędnych. W związku z tym, z pozoru niewielkie urządzenie, osiąga bardzo wysoki współczynnik efektywności COP, a przy tym zużywa niewielką ilość energii.

Posiadasz dom energooszczędny? Panasonic przygotował coś specjalnie dla Ciebie! Nowa pompa ciepła Aquarea 5 kW.
Nowa pompa ciepła Aquarea o mocy 5 kW

Nowe urządzenie uzupełnia gamę pomp powietrze/woda firmy Panasonic, która obejmuje agregaty o mocy od 3 do 16 kW. Monoblokowa Aquarea 5 kW pozwala na skuteczne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz produkcję wody użytkowej o temperaturze 55oC. Nowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w urządzeniu, w tym wymiennik ciepła, 7-stopniowa pompa cyrkulacyjna czy grzałka elektryczna o mocy 3 kW zapewniają efektywną pracę układu nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują temperatury rzędu -20oC. Mimo kompaktowych rozmiarów nowa pompa ciepła charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP na poziomie 5,08.

Urządzenie zostało wyposażone w nowe dodatkowe funkcje, które pozwalają m.in. na ograniczenie kosztów związanych z jego eksploatacją. Jednostka ma możliwość pracy w trybie wakacyjnym, co oznacza oszczędność energii podczas nieobecności domowników, a jednocześnie zabezpiecza instalację grzewczo-chłodzącą przed zamarznięciem. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu trybu auto, urządzenie samoczynnie przełącza się na ogrzewanie lub chłodzenie w zależności od temperatury zewnętrznej. Agregat dostarcza również informacji na temat zużycia energii elektrycznej w cyklu tygodniowym, miesięcznym i w podziale na tryby pracy. Głośność funkcjonowania urządzenia można zminimalizować uruchamiając tryb nocny, w którym jednostka emituje dźwięk o 5 dB cichszy niż w trybie standardowej pracy.

Urządzenie znajdzie zastosowanie w istniejących budynkach, które przechodzą termomodernizację. Jednocześnie, dzięki nowej funkcji wygrzewania i osuszania podłogi, monoblokowa Aquarea 5 kW może być niezwykle przydatna w nowych obiektach.

Właściciele domów jednorodzinnych w coraz większym stopniu są zainteresowani zwiększaniem ich efektywności energetycznej. To właśnie do tych osób skierowana jest nowa pompa ciepła Aquarea 5 kW, która zagwarantuje wysoką wydajność i niskie zużycie energii, a także pozwoli na elastyczną instalację zgodną z wymaganiami właścicieli budynków – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.