Watson-Marlow, wiodący producent pomp przemysłowych, nawiązał współpracę z firmą ChemTech, która będzie wykorzystywała pompy perystaltyczne Qdos Universal i Qdos Profibus w swojej stacji badawczej. Pompy Qdos będą stosowane przy obsłudze kolumn jonowymiennych.

Pompy Watson-Marlow pomagają w specjalistycznym procesie filtracji – case study
ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji oraz filtracji procesowej cieczy i gazów. Firma od dwudziestu lat działa na polskim i międzynarodowych rynkach. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, stała się uznanym dostawcą filtrów oraz technologii filtracyjnych dla wielu gałęzi przemysłu. Pompy Watson-Marlow używane są w najnowszym projekcie badawczym - wymianie jonowej. Jest to proces polegający na wymianie jonów pomiędzy jonitami a jonami występującymi w otaczającym je roztworze. Proces wymiany jonowej stosuje się w przemyśle do usuwania z wody substancji rozpuszczonych. Pompy zamontowane są przy kolumnach jonowymiennych i odpowiadają za obsługę całego procesu.

Z uwagi na specyfikę działalności firmy, ChemTech poszukiwał pomp charakteryzujących się najlepszą jakością, które mogłyby spełnić wymogi stacji badawczej. Inżynierowie Watson-Marlow doradzili zastosowanie pomp Qdos Universal i Qdos Profibus, które zostały specjalnie stworzone dla branży chemiczno –procesowej. Pompy idealnie sprawdzają się w transportowaniu trudnych substancji - cieczy wrażliwych na ścinanie, osadów lub szlamów o dużej lepkości czy agresywnych kwasów. Dodatkowo, łatwość instalacji i obsługi oraz unikalna konstrukcja pompy (bez uszczelek, zaworów czy wirników) sprawiają, że koszty konserwacyjne są bardzo niskie.

„Pompy Watson-Marlow nie są najtańszymi urządzeniami na rynku, ale przy podejmowaniu decyzji o zakupie cena odgrywała drugorzędną rolę. Najważniejsze było dla nas to, że Watson-Marlow gwarantuje niezawodność swoich rozwiązań. Płacimy za wysoką jakość, z jaką wykonane są pompy Qdos, aby w efekcie zapewnić w zakładach ciągłość pracy bez przestojów. Warto też wspomnieć, że pompy są skonstruowane tak intuicyjnie, że nie potrzeba zatrudniać dodatkowego personelu do ich obsługi” – mówi dr Piotr Rudnicki, kierownik działu Technologii Wody i Ścieków.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wyspecjalizowane firma jak ChemTech wybierają nasze produkty. Bardzo istotny jest dla nas fakt, iż przedsiębiorcy wyżej cenią jakość produktów, niż ich cenę. W efekcie, w trakcie codziennego użytkowania, koszt konserwacji jest dużo mniejszy, a zakup pompy perystaltycznej zwraca się z nawiązką” – mówi Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży w Watson-Marlow.

Profil Grupy Watson-Marlow Pumps

Grupa Watson-Marlow Pumps (ang. Watson-Marlow Pumps Group) jest światowym liderem wśród producentów pomp wyporowych. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Grupa Watson-Marlow Pumps rozwinęła się dzięki wyselekcjonowanym przejęciom i strategicznym inwestycjom w innowacyjne technologie. Fundamentem rynkowej pozycji jest doświadczenie i najnowocześniejsza technologia pomp perystaltycznych i sinusoidalnych o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku pomp wyporowych.

Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:
* Watson-Marlow Pumps –pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania
* Watson-Marlow Tubing – precyzyjne węże
* Bredel Hose Pumps – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
* Alitea – rozwiązania perystaltyczne dla klientów OEM
* Flexicon Liquid Filling – systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów
* MasoSine Process Pumps – pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie

Watson-Marlow Pumps Group jest spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering Group, specjalizującej się w wytwarzaniu wysokiej klasy armatury przemysłowej dla instalacji pary i kondensatu.

Źródło: ''