Po roku od udanego wprowadzenia na rynek pompy ciepła Daikin Altherma 3 Bluevolution 4-6-8kW, firma Daikin uzupełnia serię Daikin Altherma 3 o nowe modele 11-14-16kW. Kompletny typoszereg Daikin Altherma 3 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Wprowadzone modele typu Hydrosplit charakteryzują się tym, że połączenie między jednostką wewnętrzną, a zewnętrzną jest całkowicie za pośrednictwem instalacji wodnej. Czynnik chłodniczy R32 krąży tylko w układzie zamkniętym w agregacie. Nie wprowadzamy czynnika chłodniczego do przestrzeni budynku - takie rozwiązanie redukuje ryzyko wycieku czynnika w pomieszczeniach.

Jednostki zewnętrzne o mocach 11-14-16kW są wyposażone w nową sprężarkę typu scroll z funkcją wtrysku czynnika chłodniczego, co pozwala uzyskać pracę pompy ciepła nawet do temperatury zewnętrznej -28°C.  Ponadto, wydajność grzewcza przy niskich temperaturach zewnętrznych (-7/+35°C) jest wyższa o 35% w porównaniu do poprzedniego modelu na R410a. Dla obszarów zabudowanych, gdzie głośność urządzeń ma duże znaczenie, Daikin wprowadził funkcję cichej pracy, dzięki której można obniżyć głośność agregatu nawet o 3 dB(A). 

Daikin Altherma 3 Hydrosplit nadaje się zarówno do domów wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, jak i w grzejniki, ponieważ oferuje temperatury wody grzewczej od +25°C aż do +60°C (nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C). 

Jednostka zewnętrzna Daikin Altherma 3 Hydrosplit występuje w wielkościach 11-14-16kW w wersji 1-fazowej i można do niej podłączyć:

  • Jednostki wewnętrzne naścienne typu EAB(H/X)- D
  • Jednostki wewnętrzne zintegrowane z zasobnikiem c.w.u. typu EAV(H/X)-D
  • Jednostki wewnętrzne zintegrowane z zasobnikiem c.w.u. oraz sterowaniem 2 stref temp. EAVZ-D 

Wszystkie powyższe modele jednostek wewnętrznych mogą poszczycić się nagrodą „IF design award” i „Reddot Product Design Award 2018” za innowacyjny projekt. Nagrody te wręczane są w ramach dwóch największych i najbardziej prestiżowych konkursów światowego wzornictwa.

Podsumowując Daikin Altherma 3 Hydrosplit to urządzenie zarówno nowoczesne, jak i przyjazne dla otoczenia. Zastosowanie mniejszej (w porównaniu do urządzeń na R410a) ilości czynnika chłodniczego R32, który ma niski współczynnik GWP (675), pozwala na maksymalną redukcję wpływu na środowisko naturalne. Połączenie najnowszych osiągnięć Daikin z unikalnym wzornictwem, sprawia, że oferta pomp ciepła Daikin Altherma 3 to technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki.

Model EAV(H/X)-D

 

Dowiedz się więcej