Firma Daikin jest dobrze znana na świecie i w Europie jako producent rozwiązań klimatyzacyjnych i chłodniczych. Renomę jako producent urządzeń grzewczych wyrabia sobie w Europie już od kilkudziesięciu lat, w trakcie których rozwinięto szerokie portfolio pomp ciepła do zastosowań mieszkaniowych wyposażone w wiele innowacyjnych produktów.

POMPY CIEPŁA 2020 - domowe, komercyjne i przemysłowe

Na dzień dzisiejszy gama produktów grzewczych Daikin jest bardzo szeroka. Doceniają to instalatorzy i firmy współpracujące, ponieważ zawsze są w stanie zaproponować inwestorowi odpowiednie dla niego rozwiązanie z portfolio Daikin. Wśród produktów grzewczych Daikin znajdziemy zarówno kotły gazowe, pompy ciepła gruntowe na czynnik chłodniczy R32, jak i powietrzne na czynnik chłodniczy R32 i R410a: niskotemperaturowe, wysokotemperaturowe, pompy ciepła hybrydowe i tylko do c.w.u. Jednostki wewnętrzne większości pomp ciepła Daikin występują w 3-ch wariantach: naścienne, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. oraz w wersji ECH2O z możliwością podłączenia systemu solarnego. Podsumowując, pracując z Daikin będziemy w stanie zaproponować rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagającego klienta, równocześnie mając pewność co do wysokiej jakości zastosowanych produktów.

Daikin ciągle pracuje nad wprowadzaniem coraz to nowszych i efektywniejszych, innowacyjnych rozwiązań do swojej oferty. Na początku roku 2020 zostanie wprowadzona do sprzedaży nowa, wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 H HT. Jest to urządzenie wyposażone w najnowsze technologie Daikin, na czynnik chłodniczy R32, z możliwością przygotowania wody grzewczej o temperaturze do 70°C. Poradzi sobie w najzimniejszym klimacie – praca nawet do temp. zewnętrznej -28°C. Dzięki cechom takim jak: zastosowanie jednego wentylatora (dla wielkości 14-16-18kW) o nowej konstrukcji łopatek oraz wygłuszającej 3-warstwowej obudowie sprężarki i podkładkach antywibracyjnych, ciśnienie akustyczne urządzenia zewnętrznego wynosi zaledwie 38dB(A) w trybie normalnym, i 35dB(A) w trybie cichym w odległości 3m - dlatego nie będzie uciążliwe dla inwestora, ani dla sąsiadów. Zastosowana sprężarka z podwójnym wtryskiem czynnika pozwala na uzyskanie temp. wody grzewczej do 70°C bez użycia grzałki. Oczywiście Daikin Altherma 3 H HT ma możliwość oprócz przygotowania wody grzewczej, także przygotować c.w.u. oraz chłodzić, w zależności od wybranego modelu.

daikin pompa ciepła

Daikin Altherma 3 H HT

W ramach współpracy z Daikin, oprócz produktów grzewczych z górnej półki, firmy współpracujące zyskują narzędzia do doboru oraz szybkiego zamawiania produktów rezydencyjnych oraz wiele innych pomocnych portali, jak „E-parts” do zamawiania czesci zamiennych, czy „my.daikin.pl” – pełna baza dokumentacji dla urządzeń Daikin. Do doboru pomp ciepła służy program online - „Webtools”. Jest to narzędzie za pomocą którego można przygotować dobór dowolnej pompy ciepła Daikin dla konkretnego budynku znając jego obliczeniowe zapotrzebowanie na ogrzewanie oraz podstawowe informacje o instalacji centralnego ogrzewania.  Jako wynik symulacji otrzymujemy  szczegółowy raport z doboru pompy zawierający miedzy innymi informacje takie jak: uproszczony schemat systemu, SCOP (sezonowy współczynnik COP), symulacja całorocznych kosztów za ogrzewanie, roczna emisja CO2 w trybie ogrzewania, temperatura punktu równowagi, itp. Program jest dostępny w języku polskim, i może służyć jako dodatkowy argument w rozmowie z inwestorem.  Aby szybko zamówić urządzenia rezydencyjne należy skorzystać z e-sklepu Daikin. To narzędzie pozwala z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie zamówić urządzenia Daikin, między innymi pompy ciepła Daikin Altherma. Platforma ta pozwala na sprawdzenie dostępności, cen urządzeń oraz złożenie zamówienia, które jest od razu realizowane. E-sklep to nie tylko możliwość zakupów, ale także możliwość tworzenia ofert zawierających urządzenia Daikin, czy własne usługi wprowadzone przez użytkownika portalu.

W dobie rosnących wymagań inwestorów co do efektywności, jakości, innowacyjności i estetyki stosowanych rozwiązań, warto postawić na współpracę z Daikin. Dodatkowo Daikin zapewnia nowoczesne narzędzia, dzięki którym podstawowe czynności, takie jak dobieranie urządzeń, tworzenie ofert i zamawianie stają się szybkie i wygodne.

https://www.daikin.pl/pl_pl/solutions/for-your-home/hot-water-and-heating-for-your-home.html

Autor:

Magdalena Sawicka-Balcerzak

Manager ds. Produktów Grzewczych i Klimatyzacyjnych Daikin