Firma Danfoss zaprezentowała właśnie nowy produkt. Jest to pompa ciepła najnowszej generacji. Dedykowana jest dla budynków komercyjnych i użyteczności publicznej. Pompa ciepła została wzbogacona o zwiększony roczny współczynnik efektywności aż o 24% w porównaniu do poprzedniej wersji. Obecnie pompa DHP-R jest najefektywniejszym urządzeniem gruntowym, zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu cieplnego.

Pompa DHP-R Eco od Danfoss czyli przedstawiamy nowe i energooszczędne rozwiązanie.
DHP-E Eco
Duża oszczędność energii sprawia, że DHP-R Eco jest najlepszym rozwiązaniem grzewczym i klimatyzacyjnym zarówno do mniejszego budownictwa komercyjnego, np. pensjonatów, jak i użyteczności publicznej np. szkół. Jest to jedna z najlepszych, dostępnych na rynku gruntowych pomp ciepła – wyjaśnia Michał Mika, Kierownik Produktu w dziale Energii Odnawialnej w firmie Danfoss.

Zwiększona wydajność pompy DHP-R Eco to przede wszystkim zmodernizowany układ chłodniczy z nową sprężarką spiralną Danfoss Performer serii SH, czynnik chłodniczy nowej generacji, asymetryczny wymiennik ciepła oraz elektroniczny zawór rozprężny. Do produkcji ciepłej wody użytkowej zastosowano specjalny dodatkowy wymiennik o nazwie TGG (Technologia Gorącego Gazu). Za sprawą nowego czynnika chłodniczego oraz nowej sprężarki nastąpił znaczny wzrost efektywności pompy ciepła, co przekroczyło nawet nasze oczekiwania. Badania przeprowadzone w ośrodku badawczym w Arvice w Szwecji pokazały, że DHP-R Eco jest aż o 24% bardziej wydajna od poprzedniego modelu – podkreśla Lars Finne, kierownik projektu w Dziale Badań i Rozwoju Pomp Ciepła w Szwecji. DHP-R Eco charakteryzuje wyjątkowo niski poziom dźwięku, który został zmniejszony o 5dB(A).

Pompa DHP-R Eco wyposażona została w zaawansowany sterownik umożliwiający sterowanie dziewięcioma obiegami grzewczymi/chłodniczymi oraz zaawansowaną kontrolę przygotowania ciepłej wody użytkowej. Oznacza to, że pompa ciepła jest dostosowana do różnego rodzaju budownictwa, a także może współpracować z istniejącymi systemami grzewczymi. DHP-R Eco
to pompa ciepła o mocy 22 kW, 26 kW, 33 kW i 42 kW, przystosowana do pracy w kaskadzie o łącznej mocy 336 kW. Można ją zintegrować także z systemami kontroli i komunikacji sieciowej BMS.

Nowoczesne funkcje, najwyższy poziom wydajności i funkcjonalności sprawiają, że DHP-R Eco może konkurować z najlepszymi na światowym rynku innowacyjnych rozwiązań grzewczych.


***

Danfoss jest globalnym liderem, który koncentruje się na energooszczędnych rozwiązaniach umożliwiających obniżanie kosztów oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Szeroki asortyment produktów i usług jest wykorzystywany w takich obszarach jak chłodnictwo spożywcze, klimatyzacja, ogrzewanie budynków, sterowanie silnikami elektrycznymi i zasilanie mobilnych maszyn. Firma jest także aktywna w dziedzinie energii słonecznej i wiatrowej, jak również infrastruktury centralnego ogrzewania i chłodzenia dla miast. Firma Danfoss została założona w 1933 r. w Nordborg w Danii. Obecnie Grupa zatrudnia ok. 23 000 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach na świecie.

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss. W Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Dwa ostatnie reprezentują dywizję Danfoss Power Solutions. Łącznie zatrudnienie wszystkich fabryk wynosi ok. 1400 osób, a wyniki sprzedaży kształtują się na poziomie 860 mln złotych. Więcej o firmie Danfoss można przeczytać
na stronie www.danfoss.pl