Pompa ciepła powietrze – woda marki KAISAI jest energooszczędnym urządzeniem wykorzystywanym do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, a także w hotelach, punktach gastronomicznych czy warsztatach. Ponadto może być także źródłem chłodu dla pomieszczeń, takich jak spiżarnie, serwerownie i pomieszczenia techniczne.


Pompa ciepła typu powietrze-woda KAISAI

Fakt, że pompa ciepła korzysta z darmowego źródła ciepła – powietrza, pozwala, by koszty przegotowania przez nią ciepłej wody były nawet o 80% niższe niż przy wykorzystaniu tradycyjnych źródeł ciepła (np. bojlera elektrycznego). Urządzenie jest doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych, ponieważ w przeciwieństwie do nich, podgrzewa wodę przez cały rok i o każdej porze, a nie tylko w słoneczne dni.

Niezawodna technologia marki KAISAI o niskich kosztach eksploatacji to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących energooszczędnego i innowacyjnego zastępstwa dla tradycyjnego i kosztownego podgrzewania wody. Pompa ciepła powietrze-woda marki KAISAI zapewnia wysoką efektywność energetyczną (klasa  A) oraz posiada korzystny współczynnik COP: 3,5.

Wysoką wydajność wymiany ciepła i odpowiednią wydajność ciśnieniową gwarantuje zewnętrzny wymiennik ciepła w postaci mikrokanalikowej wężownicy, stykający się bezpośrednio z zasobnikiem. W pompie ciepła marki KAISAI wdrożono sterowanie adaptacyjne elektronicznego zaworu rozprężnego, którego kąt otwarcia jest regulowany automatycznie w zależności od warunków pracy urządzenia. 

Pompy wyposażone są w wydajną sprężarkę przystosowaną do pracy w wysokiej temperaturze i odporną na wysokie ciśnienie. Trwały zasobnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a jego właściwości antykorozyjne są także wspomagane przy użyciu anody magnezowej. Pompa ciepła marki KAISAI posiada funkcje zapobiegania zamarzaniu oraz automatycznego rozmrażania, które rozwiązują problem oblodzenia i oszronienia wymiennika. W przypadku spadku wydajności urządzenia, spowodowanego niską temperaturą zasysanego powietrza, możliwe jest załączenie wbudowanej elektrycznej grzałki. 

Dodatkowo intuicyjny, rozbudowany sterownik przewodowy zapewnia użytkownikom możliwość wyboru z pośród pięciu trybów pracy: HOT WATER, SAVE, PRESET, NIGHT oraz ELECTRIC HEATING. Zakres ustawień temperatury podgrzewanej wody wynosi od 35°C do 70°C. Warto wspomnieć, że zastosowany w pompie KAISAI, ekologiczny czynnik chłodniczy R134a, nie powoduje zanieczyszczeń powietrza i nie stanowi zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla. Tym samym zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Pompa może działać w sposób automatyczny, bez potrzeby dozoru, a odpowiednim miejscem do jego instalacji może być np. w garaż, magazyn czy piwnica.

 

Dowiedz się więcej