W środę odbyło się pierwsze szkolenie z serii eAkademia Ventia, które dotyczyło wilgotności powietrza w domach jednorodzinnych. Szkolenie przybrało formę podcastu i dla zapisanych użytkowników prowadzone było na platformie Youtube.

eakademia ventia wilgotnosc

Prowadzący Tomasz Osuchowski i Adrian Zagulski poruszyli istotny dla funkcjonowania wentylacji w domu parametr wilgotności. Słuchacze mogli dowiedzieć się, czym jest wilgotność powietrza, jak działa ona na ludzi i budynek, jaki wpływ mają na wilgotność konkretne warianty wentylacji, oraz jak zmienia się ona w przypadku korzystania z różnych rodzajów odzysku ciepła. W następnym etapie szkolenia omówiono ankietę, a całe wydarzenie zakończono Q&A, czyli serią pytań uczestników oraz odpowiedzi prowadzących.

Pomimo drobnych problemów z dźwiękiem na jego początku szkolenie spotkało się z pozytywnymi reakcjami, a słuchacze z pewnością wyszli z niego z ogromną dawką wiedzy, czego dowodem były bardzo duża liczba konkretnych pytań, oraz fachowe odpowiedzi ekspertów. Choć liczba odbiorców zmieniała się w trakcie całego podcastu, to przez praktycznie cały czas jego trwania przekraczała 80 osób.