Fabryka powstała w 2001 roku w Manheim i dołącza do biura Mexico City oraz pięciu biur sprzedaży w obu Amerykach: Atlanta, Lancaster, Milwaukee, Los Angeles i Monterrey, które zatrudniają w sumie około 55 osób.

Zwiększenie powierzchni głównej siedziby Grupy w Ameryce Północnej w Manheim w Pensylwanii o 40 000 stóp kwadratowych, pozwoli wzmocnić obecność Carela na rynkach USA, Kanady i Meksyku, a także wesprze przyszły rozwój Grupy.

Powiększenie centrali i zakładu produkcyjnego Grupy w Ameryce Północnej wpłynie na znaczną poprawę czasu realizacji zamówień oraz poziomu usług świadczonych na rynku, podwyższając liczbę pracowników w Manheim do około 70, z których większość jest zaangażowana w działalność operacyjną, HR, logistyka, finanse, jakość, badania i rozwój oraz marketing, obsługa klienta i łańcuch dostaw.

Oddział niezmiennie będzie mocno angażować się w szkolenia: poza oferowaniem usług zdalnej instalacji i monitorowania, Carel USA organizuje szkolenia z zakresu rozwoju aplikacji SW i SW na rynku klimatyzacji i chłodnictwa.

- Dzięki dodatkowej przestrzeni dostępnej w nowym zakładzie będziemy mogli rozszerzyć asortyment produktów „Made in USA”; na przykład cała gama programowalnych sterowników, jeden z flagowych produktów naszej oferty, będzie również w pełni produkowana w Stanach Zjednoczonych. Rozbudowa witryny w Manheim stanowi ważny krok w naszych międzynarodowych planach rozwoju, ogłoszonych w zeszłym roku na giełdzie papierów wartościowych, wspierając rozwój naszej działalności w Ameryce Północnej - komentuje Pietro Rossato, dyrektor operacyjny Carel Group i regionalny dyrektor generalny Martino Manfrin, Carel North America.

 

Dowiedz się więcej