Wraz z początkiem października firma URSA, która jest producentem materiałów izolacyjnych i akustycznych, należąca do Grupy Uralita, wprowadza 15-letnią gwarancję na panele z wełny mineralnej.

Panele URSA AIR z wełny mineralnej z 15-letnią gwarancją!
Panele te są przeznaczone do wykonywania samonośnych przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, znacznie minimalizujących zakłócenia towarzyszące pracy systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach.
Panele URSA AIR
Cały asortyment URSA AIR składa się z paneli o różnych powłokach, wytrzymałościach na wielokrotne czyszczenie oraz właściwościach akustycznych. Obecnie w ofercie URSA Polska sp. z o.o. znajduję się panel URSA AIR ZERO A2 charakteryzujący się wysoką klasą reakcji na ogień (materiał niepalny) oraz bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi.

Gwarancja obejmuje wszystkie panele URSA AIR z wełny mineralnej, wyprodukowane od października 2013 roku, obarczone wadami produkcyjnymi określonymi w dokumencie Gwarancji URSA AIR. Gwarancja obejmuje panele URSA AIR, które zostały zainstalowane zgodnie z instrukcją instalacji URSA AIR, a także te, które nie zostały zainstalowane ale nieprzerwanie były i są przechowywane zgodnie z warunkami magazynowania i przechowywania określonymi w tejże instrukcji lub warunkach przechowywania płyt URSA AIR.

Romuald Chrapek, Dyrektor URSA AIR "… tego rodzaju działanie daje dowód naszego zaufania do przewodów wentylacyjnych wykonanych z naszej płyty URSA AIR. Chcemy pokazać projektantom instalacji HVAC oraz naszym klientom, że produkty URSA AIR są bezpieczne dla zdrowia – potwierdza to certyfikat EUCEB, atest higieniczny PZH a także testy i badania wykonane zgodnie z EN 13403, potwierdzające znikomą erozję włókien szklanych podczas użytkowania."