Firma Panasonic przedstawiła swoim Klientom nowy inteligentny panel LCD, za pomocą którego można sterować urządzeniami znajdującymi się w pokojach hotelowych. Dzięki nowemu kontrolerowi goście hotelu mogą obsługiwać wiele systemów, również układy grzewczo-chłodzące Panasonic ECOi VRF. Natomiast właściciele hoteli nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zapewnieniem oddzielnych systemów sterowania dla różnych urządzeń.

Panasonic: pierwszy kontroler pokojowy  integrujący systemy hotelowe
Panel jest dostępny w dwóch wersjach – standardowej oraz z możliwością połączenia z systemem BMS firmy Lon Works.

Nowy kontroler

Pierwsza z nich pozwala gościom hotelowym samodzielnie zarządzać pracą systemu klimatyzacyjnego, oświetlenia czy roletami w oknach. Przykładowo, aby dostosować temperaturę pomieszczenia do swoich potrzeb goście będą mogli włączyć lub wyłączyć klimatyzację, ustawić pożądaną temperaturę, regulować prędkość wentylatora, a także uruchomić tryb ogrzewania, chłodzenia lub automatyczny. Mogą również dostosować natężenie oświetlenia lub poziom zasłonięcia okien – wszystko przy pomocy jednego urządzenia.Druga wersja, przystosowana do współpracy z systemem Lon Works, została stworzona z myślą o właścicielach i zarządcach hoteli. Dzięki niej z poziomu recepcji będzie można monitorować ustawienia oraz stan zużycia energii w poszczególnych pokojach, a także modyfikować je w celu optymalizacji efektywności. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję powiadomień – w razie wystąpienia awarii, recepcja będzie w stanie zidentyfikować problem i zlecić naprawę. Co ważne, nowy kontroler może działać z czytnikiem kart, czujnikami oświetlenia i otwarcia okien.

Nowy kontroler jest łatwy zarówno w obsłudze, dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD, jak również w montażu. System pozwala na wstępne skonfigurowanie i zapisanie scenariuszy pracy urządzeń, dzięki czemu możliwa jest szybka instalacja z wykorzystaniem opcji Plug and Play (dostępnej tylko dla wersji Lon Works). Jednak największe ułatwienie stanowi funkcjonalność pozwalająca na podłączenie do kontrolera innych systemów w pokoju. W efekcie właściciele hoteli ponoszą niższe nakłady inwestycyjne, ponieważ nie muszą zapewnić oddzielnego systemu kontroli dla rolet czy oświetlenia.

Samo urządzenie, dostępne w kolorze szarym i białym, wyróżnia atrakcyjny design zaprojektowany przez architektów. W efekcie można je wkomponować w pokojach o różnym wystroju. - Dzięki nowemu rozwiązaniu Panasonic wszystkie najważniejsze urządzenia w pokoju hotelowym mogą być w prosty sposób obsługiwane za pomocą jednego panelu. To oznacza nie tylko większy komfort gości, którzy mogą samodzielnie sterować choćby systemem ogrzewania czy oświetlenia, ale także pełną kontrolę osób zarządzających budynkiem nad zużywaną energią. W efekcie możliwe będzie zwiększenie wydajności urządzeń, a co za tym idzie znaczne oszczędności energii - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.
Kontroler

Nowy kontroler Panasonic będzie dostępny od lipca br. u dystrybutorów Panasonic w cenie od 1 300
zł netto.