Panasonic uruchamia Program Akredytacji skierowany do instalatorów oraz specjalistów zajmujących się serwisowaniem urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła powietrze-woda. Uzyskanie akredytacji będzie wymagane, aby móc oferować gwarancję producenta po 1 kwietnia 2015 r. Pierwsze szkolenia w ramach programu rozpoczną się jeszcze w sierpniu br.

Panasonic ogłasza Program Akredytacji dla instalatorów
Akredytacja Panasonic to poświadczenie, że dana firma zajmująca się doborem, instalacją bądź serwisem urządzeń klimatyzacyjnych posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie w pracy z produktami Panasonic.

Akredytacje można uzyskać na czterech poziomach:

- AC1 – dla urządzeń RAC (domowe), PACi, VRF i GHP
- AC2 – dla urządzeń RAC (domowe), PACi i VRF
- AC3 – dla urządzeń RAC (domowe) i PACi
- AH1 – dla pomp ciepła powietrze-woda Aquarea.

Aby firma zdobyła akredytację i poświadczający ją certyfikat, przynajmniej jeden jej pracownik musi przejść odpowiednie szkolenie i pozytywnie zdać kończący je egzamin. Warunkiem dopuszczenia do szkolenia poziomu drugiego i trzeciego jest ukończenie kursu na niższym poziomie. Czas ważności wydanego certyfikatu to jeden rok.

Uzyskanie akredytacji Panasonic daje firmom szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim akredytacja będzie wymagana po 1 kwietnia 2015 r. do oferowania gwarancji producenta na instalowane urządzenia. W praktyce oznacza to, że w przeciwieństwie do rękojmi, w przypadku napraw instalatorzy będą musieli ponosić jedynie koszty pracy, natomiast części sfinansuje Panasonic. Dłuższy jest również czas obowiązywania gwarancji. Dodatkowo akredytowane firmy będą mogły zarejestrować się w wyszukiwarce instalatorów na stronie aircon.panasonic.pl i w ten sposób uzyskać łatwiejszy dostęp do klientów.

­– Program Akredytacji Panasonic to nie tylko okazja do podniesienia umiejętności instalatorów, ale również warunek udzielania gwarancji producenckiej. Jesteśmy przekonani, że poświadczenie kompetencji firm instalacyjnych oraz serwisowych będzie dla klientów ważnym argumentem przy wyborze rozwiązań klimatyzacyjnych – mówi Jakub Jarzyński, Technical & Service Manager w firmie Panasonic.
Zapisów na odpowiednie szkolenia można dokonywać za pośrednictwem portalu dla profesjonalistów PanasonicProClub, który znajduje pod adresem www.panasonicproclub.com,
w zakładce „Szkolenia”. Pierwsze szkolenia z zakresu pomp ciepła powietrze-woda Aquarea odbędą się w dniach 19-20 sierpnia, kolejne 17-18 września.

Źródło: ''