Panasonic, światowy lider rozwiązań HVAC+R i Systemair, globalny specjalista w dziedzinie wentylacji i technologii klimatyzacyjnych ogłosili partnerstwo w celu rozwijania zintegrowanych rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych.

  • Zintegrowane i zrównoważone rozwiązania HVAC+R dla obiektów mieszkalnych i komercyjnych.
  • Partnerstwo w kilku etapach, zaczynając od uruchomienia nowej serii agregatów wody lodowej z pompą ciepła.
  • Połączone rozwiązania będą wykorzystywać technologie obu firm.

Współpraca Panasonic i Systemair daje możliwość wykorzystania istniejących już technologii oraz wiedzy specjalistycznej obu stron. W pierwszym etapie Panasonic wprowadzi na rynek serię wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska agregatów, które wyposażone zostały w innowacyjną technologię chłodzenia firmy Systemair. Rozwiązanie będzie w pełni przystosowalne, tworzone na zamówienie i na potrzeby konkretnych projektów (w tym dla obiektów komercyjnych) i dostosowane do indywidualnych wymagań.

Systemair i Panasonic będą także pracować nad rozwijaniem technologii i funkcji, wykorzystywanych w przyszłości w systemach wody lodowej. Celem współpracy jest wprowadzenie na europejski rynek bardziej wydajnych, przyjaznych dla środowiska, nowoczesnych agregatów chłodniczych/pomp ciepła. Będą one wzbogacone o interfejsy Smart Cloud obu firm, umożliwiając tym samym wygodne zdalne sterowanie systemami oraz ich konserwację.

Obie strony planują również zintegrować najnowocześniejszą, specjalistyczną wentylację IAQ (Indoor Air Quality) opracowaną przez Systemair z pompami ciepła Panasonic oraz rozwiązaniami do sterowania systemami. Firmy planują stworzyć ofertę, która spełni oczekiwania klientów zarówno z sektora obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych.

- Ta współpraca daje nam ogromne możliwości do rozwijania połączonych systemów HVAC+R, które spełnią najwyższe wymagania naszych klientów w zakresie ochrony środowiska. Jednocześnie tworzymy długoterminowe perspektywy biznesowe na zmieniającym się rynku europejskim. Wyjątkowa oferta produktów i bogate doświadczenie Systemair w branży HVAC+R są zgodne z naszym zobowiązaniem, by dostarczać klientom produkty najwyższej jakości - mówi Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner.

- Bardzo cieszymy się z tej współpracy i możliwości, jakie otwiera przed nami połączenie naszych rozwiązań. Obie firmy dążą do podnoszenia efektywności energetycznej systemów, ograniczenia śladu węglowego i kosztów energii. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli zaoferować jeszcze lepsze rozwiązania, które odegrają ważną rolę w rozwoju systemów klimatycznych dla budynków przyszłości - mówi Roland Kasper, CEO w Systemair.

 

Więcej informacji o Panasonic

 

Więcej informacji o Systemair