Future4Build zaprasza samorządy do udziału w konferencji. Odbędzie się ona 6-7 listopada 2013 r. na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Tematem lub też motywem przewodnim 3.już edycji konferencji jest idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020. Spotkanie umożliwi umówienie m.in. roli samorządów w planowaniu zrównoważonych przestrzeni miejskich i funduszy unijnych dostępnych na inwestycje w zielonym budownictwie. Organizatorze serdecznie zapraszają również na wręczenie nagrody Towarzystwa Urbanistów Polskich w konkursie na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną.

Organizatorzy konferencji Future4Build zapraszają samorządy.
Baner
Future4Build to międzynarodowa konferencja i wystawa poświęcona idei zrównoważonego rozwoju miast. Podczas wydarzenia prezentowane będą ekologiczne, ekonomiczne, prawne i społeczne aspekty zagadnienia. Samorządowcy będą mogli zapoznać się zagadnieniami z zakresu gospodarki odpadami i energetyki, ale przede wszystkim, z wymogami przepisów unijnych, które zaczną obowiązywać już od 2014. Poruszone będą również kwestie dofinansowania inwestycji partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), znaczenia zrównoważonego projektowania dla rozwoju oraz funkcjonowania lokalnej gospodarki i społeczności miast i gmin.

Zaangażowanie samorządów z zrównoważone planowanie przestrzeni miejskiej jest konieczne do budowania miast na miarę XXI wieku
– mówi Tomasz Bednarczyk, producent konferencji Future4Build. – Poprzez zaangażowanie decydentów w panelach dyskusyjnych aktywnie budujemy dialog i promujemy wartości społeczno-ekonomiczne. Chcemy, by zrównoważony rozwój i zielone budownictwo były postrzegane jako oczywiste rozwiązania w polskich miastach. Nasi eksperci odpowiedzą na pytanie: Czym jest „zrównoważone miasto” i czy jest to możliwe w rozumieniu polskiego prawa? Przedstawimy także światowe trendy w budowie miast związane z ochroną środowiska naturalnego.


W ramach konferencji odbędzie się także debata prezydentów miast na temat jakości życia w polskich miastach. Swój udział potwierdzili m.in. Michał Olszewski –Wiceprezydent Warszawy, Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina, Marcin Zamoyski – Prezydent Zamościa, Bartosz Piotrusiewicz – Wiceprezydent Sopotu.

W czasie konferencji Future4Build  będziemy rozmawiać na temat potrzeb samorządów i przedsiębiorców oraz przybliżać zagadnienia partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Każdego roku podczas naszego forum zachęcamy do nawiązywania współpracy pomiędzy instytucjami publicznymi i polskimi przedsiębiorcami. Uczestnictwo dla samorządów jest bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się online lub telefonicznie. – informuje Svetlana Robinson, Organizatorka Future4Build.

Future4Build odbędzie się 6-7 listopada 2013 r. na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Konferencja odbywa się w formule innowacyjnej platformy komunikacyjnej, umożliwiającej nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Co roku wydarzenie gromadzi decyzyjne środowiska przedsiębiorców, samorządów oraz międzynarodowych specjalistów. Podczas dwóch dni konferencji odbędzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, prezentacji, debat i specjalistycznych warsztatów z udziałem polskich i światowych ekspertów.

Wśród tematów omawianych podczas Future4Build znajdą się m.in.:

Debata prezydencka o dysproporcjach jakości życia w różnych regionach Polski.
Wyzwanie “miasto z nadwagą” – jak zaplanować zdrowe środowisko miejskie?
Prezentacja środków UE dostępnych za pośrednictwem NFOŚiGW na lata 2014-2020.
Strategie renowacji budynków dla Polski.
PPP jako szansa na zwiększenie dostępności oraz poprawę jakości usług publicznych w Polsce.

Podczas konferencji odbędzie się także finał siódmej edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną.

Konferencja Future4Build odbywa się pod patronatami m.in. United Nations Global Compact, Miasta Stołecznego Warszawa, Wschodniego Klastra Budowlanego, Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej, Towarzystwa Urbanistów Polskich, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Koalicji Klimatycznej oraz RICS – the Royal Institution of Chartered Surveyors.

Aby zarejestrować się jako DELEGAT z ramienia Samorządu Lokalnego należy wypełnić formularz na stronie: www.future4build.com/rejestracja/samorzady/

Po wypełnieniu przesłać skan mailem na adres: F4B@sapphireventures.pl lub faxem:  
(22) 256 70 60.

Udział w konferencji dla Samorządów Lokalnych jest BEZPŁATNY. Z każdego samorządu zapraszamy maksymalnie 2 osoby. W celu uzyskaniu dodatkowych informacji o konferencji zapraszamy do kontaktu pod numerem: (22) 256 70 31.

Więcej informacji: www.future4build.com