Oprogramowanie aplikacyjne w napędach AC ma dostosować działania napędu do Twojego procesu. To naturalne, że użytkownik powinien odgrywać ważną rolę w rozwoju oprogramowania. Można to zrobić na trzy sposoby.


  1. Wybierz spośród wielu oferowanych, gotowych aplikacji
    Aplikacje oferowane standardowo na stronie internetowej Danfoss Drives zmieniały się z czasem i są obecnie bardzo wydajne, a przy tym często stosowane w najbardziej wymagających branżach. Niektóre procesy mogą jednak wymagać ich adaptacji. Dla przykładu - jeśli proces wymaga funkcjonalności, której obecnie brakuje, można ją dodać w celu spełnienia potrzeb klienta (gdy zmiana znajduje się w granicach możliwości danej aplikacji).

  2. Zamów oprogramowanie zoptymalizowane do Twoich potrzeb
    Oczywiście aplikacje oferowane standardowo nie zawsze wystarczają. W takich przypadkach klienci mogą składać wniosek o stworzenie dedykowanej wersji oprogramowania zgodnego z ich specyfikacją. Aby je uzyskać, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem Danfoss Drives. Indywidualne oprogramowanie zostanie zaimplementowane do przetwornicy częstotliwości w fabryce i co ważne, nie będzie dostępne dla innych klientów. Modyfikacje mogą obejmować lekkie zmiany w istniejących aplikacjach, ale również stworzenie całkowicie spersonalizowanego oprogramowania użytkowego wykonanego od podstaw.

  3. Opracuj własne oprogramowanie
    Jeśli klient chce mieć pełną kontrolę nad rozwojem oprogramowania, możliwa jest organizacja specjalnego szkolenia z zakresu programowania aplikacji Danfoss Drives. W ramach szkolenia klienci otrzymają licencje, które umożliwią im korzystanie z narzędzi programistycznych. Daje to klientowi całkowite prawa własności intelektualnej do stworzonej warstwy użytkowej oprogramowania. Podczas szkolenia uczestnicy otrzymują kody źródłowe wybranej domyślnej aplikacji, ale dostępne są również kody źródłowe bardziej zaawansowanych wersji.

 

Dzięki możliwościom tworzenia programowalnych aplikacji, Danfoss Drives zapewnia, że dostarczone napędy AC mają zawsze niezbędną elastyczność, by spełniać wymagania Twoich procesów nawet w bardzo skomplikowanych projektach; od prostych, codziennych zastosowań, do całkowicie niestandardowych, jedynych w swoim rodzaju systemów.

 

Serwis Danfoss Drives w Polsce