Sezon zimowy już trwa. Najbliższe miesiące większość z nas spędzi w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego powinniśmy zadbać o komfort wewnątrz ich. O tej porze roku najczęściej w ciepłych wnętrzach rozrastają się niebezpieczne dla zdrowia kolonie roztoczy mieszkaniowych. W związku z tym warto wybrać rozwiązanie grzewcze, które skutecznie ograniczy ich występowanie.

Ogrzewanie w domu a reakcje alergiczne

Zakończony okres intensywnego pylenia roślin to nie koniec problemów dla alergików. W sezonie grzewczym nasilają się, charakterystyczne dla osób uczulonych na roztocze kurzu domowego, reakcje alergiczne, które mogą prowadzić nawet do rozwoju astmy. Powodem takich reakcji jest między innymi niedostateczna wentylacja pomieszczeń.

W okresie grzewczym, specjaliści zalecają maksymalną redukcję alergenów roztoczowych. Ważne będzie unikanie wszelkich elementów wyposażenia wnętrza, które mogą być potencjalną przechowalnią kurzu. Takimi elementami mogą być np. urządzenia grzewcze. W ofercie Purmo można jednak znaleźć propozycje, które świetnie sprawdzą się w domu alergika. 

Purmo Ventil Hygiene
Do linii Purmo Hygiene należą modele stalowych grzejników płytowych, pozbawionych wewnętrznych elementów konwekcyjnych oraz osłon bocznych i osłony górnej. Taki układ uchroni urządzenie przed nadmiernym osadzaniem się kurzu, a także usprawni jego czyszczenie. W serii znajdują się także modele z profilowaną płytą czołową (np. Purmo Ventil Hygiene) oraz modele o nowoczesnym designie, które wyróżniają się idealnie gładkim frontem (np. Purmo Plan Hygiene). Wszystkie urządzenia spełniają standardy obowiązujące w obiektach służby zdrowia, co potwierdza stosowny atest higieniczny.

Grzejniki z linii Purmo Hygiene dostępne są w wielu rozmiarach, co pozwala ograniczyć problem z doborem urządzenia do pomieszczenia oraz znalezieniem odpowiedniego miejsca do jego instalacji. 

Innym rozwiązaniem, przyjaznym dla alergików, jest ogrzewanie podłogowe Purmo. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, ciepło przekazywane jest tutaj nie na drodze konwekcji, a promieniowania. W ten sposób cyrkulacja powietrza i unoszenie się kurzu ulegają radykalnemu ograniczeniu. Dodatkowymi zaletami podłogówki są także energooszczędność oraz gwarancja optymalnego dla człowieka rozkładu temperatury, zgodnie z zasadą „chłodniej przy stopach, cieplej na poziomie głowy”. 

Niedawno marka Purmo poszerzyła swoją ofertę o systemy ogrzewania podłogowego Klettjet R oraz TS14 R, dedykowane dla budynków poddawanych renowacji. Wykonanie instalacji przy wykorzystaniu tych nowoczesnych systemów nie wymaga zrywania posadzki i kucia wylewki, ponieważ układane są one bezpośrednio na istniejącym podłożu. Efektem tego jest znacznie szybsze wykonywanie prac montażowych, a poziom podłogi podnosi się jedynie o 30-40mm wraz z wykończeniem.

Dowiedz się więcej