Ogrzewanie podłogowe Systemu KAN-therm zostało nagrodzone tytułem „Systemu Instalacyjnego 2013 roku” w konkursie branżowego miesięcznika „Systemy Instalacyjne”. O zwycięstwie zdecydowali czytelnicy pisma.

Ogrzewanie podłogowe Systemu KAN-therm docenione przez użytkowników
Ogrzewanie podłogowe wykonane w Systemie KAN-therm od lat cieszy się popularnością wśród polskich inwestorów. Z powodzeniem stosowane jest w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, sakralnym, sportowym, użyteczności publicznej i przemysłowym. Innowacyjnego rozwiązania firmy KAN nie mogło zabraknąć w corocznym konkursie redakcji prestiżowego miesięcznika branżowego „Systemy Instalacyjne” na najlepszy produkt roku 2013. W konkursowe szranki stanęło 67 produktów instalacyjnych w 8 kategoriach. Każda z firm mogła zgłosić tylko jeden produkt, który następnie podlegał głosowaniu czytelników. Konkurs ma na celu wskazanie preferencji czytelników magazynu, co do wyboru innowacyjnych produktów dostępnych na polskim rynku instalacyjnym Marka System KAN-therm zwyciężyła w kategorii Systemy Grzewcze, zdobywając 14 proc. głosów w tej kategorii.

- Firma KAN od lat promuje nowoczesne i przyjazne dla użytkowników instalacje ogrzewania podłogowego, dlatego ta nagroda szczególnie nas cieszy, bo jest uwieńczeniem naszych starań. Tym bardziej, że została przyznana głosami czytelników- fachowców z branży instalacyjnej. Jesteśmy dumni, że nasz produkt spełnił ich oczekiwania – mówi Sebastian Kaczan, dyrektor d/s handlu i marketingu Grupy KAN.

Satysfakcja producenta jest tym większa, że to już kolejna nagroda dla spółki KAN, przyznana przez czytelników miesięcznika– w 2011 r. docenili oni innowacyjny System KAN-therm Press LBP.

Informacja o Ogrzewaniu Podłogowym Systemu KAN-therm

System KAN-therm dostosowując się do wymagań współczesnego budownictwa, oferuje kompletny system ogrzewania podłogowego, zawierający paletę rur grzejnych, armatury i automatyki oraz szereg konstrukcji izolacji termicznych i rozwiązań mocowań rur. System jest kompletny, zawiera wszystkie elementy niezbędne do montażu sprawnego i ekonomicznego ogrzewania.
Dzięki takiej konfiguracji oferty, System KAN-therm daje możliwość wykonania praktycznie każdej, nawet najbardziej nietypowej instalacji ogrzewania lub chłodzenia płaszczyznowego. Szeroki zakres średnic (12-26 mm) i rodzajów rur umożliwia optymalne użycie ich we wszystkich odmianach niskotemperaturowych ogrzewań podłogowych – od ogrzewań ściennych (rury o średnicach 12 i 14 mm), poprzez różnego rodzaju układy ogrzewań podłogowych, aż do podgrzewań powierzchni otwartych jak podjazdy czy boiska (średnice 18-25 mm).

Dzięki różnorodności konstrukcji izolacji termicznych (systemy KAN-therm Tacker, Profil, Rail oraz TBS) ogrzewanie podłogowe można wykonać zarówno metodą mokrą (rury zalewane są jastrychem) jak i w zabudowie suchej (z podłogą „pływającą” lub na legarach).

Inwestorom, instalatorom i projektantom firmy KAN oferuje bezpłatne, przyjazne narzędzie do szybkiej kalkulacji ogrzewania podłogowego -program KAN Quick Floor, dostępny on-line na stronie www.kan-therm.com.