Już jutro, tj. w sobotę o godz. 20:00, zobacz jak łatwo zmienić ustawienia temperatury w danym pomieszczeniu lub całym budynku dzięki automatyce Smart i aplikacji mobilnej KAN Smart Control.

Premiera odcinka - sobota 27.08 godz. 20:00,
powtórka - niedziela 28.08 godz. 18:00.

 

Sprytny i inteligentny – nowy, bezprzewodowy system automatyki podłogowej KAN-therm SMART


Komfortowy i energooszczędny dom to cel i marzenie współczesnych rodzin planujących budowę lub modernizację swoich siedzib i mieszkań. Sposób ich ogrzewania jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o kosztach eksploatacji oraz poczuciu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe lub ścienne) jest optymalnym rozwiązaniem zapewniającym spełnienie takich wymagań. Jednak, tak jak każde ogrzewanie, wymaga odpowiedniego sterowania. Precyzyjne urządzenia regulujące temperaturę w pomieszczeniach z jednej strony zapewnią właściwy komfort cieplny, z drugiej zaś umożliwią znaczne oszczędności energii. Regulacja może odbywać się ręcznie lub w trybie automatycznym, z wykorzystaniem  odpowiednich czujników, regulatorów i siłowników.

Wymagania użytkowników są coraz większe. Oczekują oni nie tylko niezawodności i skuteczności działania tych urządzeń lecz także bezproblemowej, łatwej obsługi, możliwości różnorodnej konfiguracji, w tym zdalnej, za pośrednictwem mobilnych urządzeń typu laptop lub smartfon. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjna estetyka tych urządzeń oraz możliwość rozbudowy systemu w przyszłości.

W ofercie ogrzewania a także chłodzenia płaszczyznowego KAN-therm znajduje się szereg nowoczesnych rozwiązań służących do sterowania urządzeniami i automatycznej regulacji temperatury. Nie mogło zabraknąć wśród nich zaawansowanych technicznie urządzeń bezprzewodowych, komunikujących się drogą radiową, upraszczających znacznie montaż sterowania ogrzewania i eliminujących kłopoty oraz koszty związane z  rozprowadzeniem w budynku wielu metrów przewodów.  Są one wręcz niezbędne w przypadku doposażania w automatykę istniejące, modernizowane  instalacje. 

Urządzenia Systemu KAN-therm SMART są zupełnie nową generacją tej grupy elementów automatyki, oferującą niespotykane dotąd możliwości funkcjonowania i obsługi. Służą do bezprzewodowej kontroli i regulacji temperatury oraz innych parametrów  systemów grzewczych i chłodzących, decydujących o poczuciu komfortu w pomieszczeniach. System daje też do dyspozycji szereg zaawansowanych funkcji dodatkowych, sprawiających, że działanie i obsługa układu ogrzewania jest niezwykle skuteczna, efektywna energetycznie i przyjazna dla użytkownika.

Podstawowym elementem, sercem Systemu KAN-therm SMART jest nowoczesna, bezprzewodowa listwa elektryczna z podłączeniem LAN. Komunikuje się ona radiowo (868 MHz, transmisja dwukierunkowa) z bezprzewodowymi, eleganckimi termostatami z wyświetlaczem LCD, pełniącymi zarówno rolę czujników temperatury w pomieszczeniach jak i służącymi wyświetlaniu oraz  przekazywaniu szeregu ustawień i informacji sterujących całym układem. Informacje te, za pośrednictwem listwy, przekazywane są do elementów wykonawczych – nowoczesnych, energooszczędnych siłowników KAN-therm SMART umieszczonych na zaworach rozdzielaczy obwodów grzewczych (lub chłodzących). Listwy oraz siłowniki występują w opcjach zasilania 230 i 24V. W zależności od zastosowanej wersji listwa może obsługiwać 4, 8 lub 12 termostatów sterujących odpowiednio 6, 12 lub 18 siłownikami. 

System KAN-therm SMART jest układem multifunkcyjnym, realizującym, poza kontrolą i regulacją temperatury w różnych strefach grzewczych także m. in. przełączanie trybów grzanie/chłodzenie, sterowanie źródłem ciepła i pracą pompy, kontrolą wilgotności powietrza w trybie chłodzenia. Listwy umożliwiają też podłączenie ogranicznika temperatury oraz zewnętrznego zegara sterującego. Realizowane są też funkcje ochrony pompy i zaworów (uruchamianie po okresach dłuższych postojów), ochrony przed mrozem oraz nadmierną, krytyczną temperaturą.

Miarą wysokiego poziomu zaawansowania technologicznego systemu jest sposób instalacji i konfiguracji. Czynności te można dokonać kilkoma drogami:

  • Konfiguracja za pomocą karty microSD. Korzystając z komputera i intuicyjnego programu KAN-therm Manager dokonuje się indywidualnych ustawień konfiguracyjnych, które za pośrednictwem przenośnej pamięci microSD przekazywane są na listwę wyposażoną w czytnik kart.
  • Zdalna konfiguracja listwy przyłączonej bezpośrednio do Internetu lub sieci domowej poprzez interfejs programowy KAN-therm Manager.
  • Konfiguracja bezpośrednia z poziomu obsługi bezprzewodowego termostatu KAN-therm SMART (z wykorzystaniem wyświetlacza LCD).

W każdym przypadku konfiguracja i obsługa systemu jest przyjazna dla instalatora i użytkownika, wiele procesów dokonuje się automatycznie a ustawienia z poziomu czy to termostatu czy programu KAN-therm Manager odbywają się intuicyjnie. Także rozbudowa systemu oraz szybka aktualizacja ustawień listwy nie sprawia żadnego kłopotu.

Dzięki technice radiowej, w przypadku większych instalacji, z zastosowaniem 2 lub 3 listew elektrycznych KAN-therm SMART istnieje możliwość sprzężenia ich w jeden system umożliwiający wzajemną komunikację.