1 wrzesień będzie wyjątkowym dniem dla firmy Danfoss. 80 lat temu Mads Clausen (założyciel firmy Danfoss) otwiera małą firmę w wiejskim domu rodziców w Nordborg w Danii. To był ważny moment, ponieważ od tamtego czasu firma Danfoss stała się jednym z największych dostawców energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań. Ponadto zatrudnia ona ponad 23 000 osób, a sprzedaż prowadzona jest w ponad 100 krajach.

Od pojedynczego przedsiębiorstwa  do światowego lidera czyli kilka słów na temat firmy Danfoss.
Do czynników, które to umożliwiły, należy wczesne zbudowanie pozycji na rynkach wschodzących i wyraźna koncentracja na innowacyjnych produktach.

Od samego początku Danfoss rozwijał się w perspektywie międzynarodowej. Firma rozpoczęła eksport do innych krajów europejskich już w roku 1939, a w roku 1949 Danfoss utworzył pierwszą zagraniczną spółkę handlową w Argentynie. W latach pięćdziesiątych Danfoss ugruntował swoją pozycję w USA i Niemczech. Kiedy globalizacja zaczęła nabierać tempa w latach dziewięćdziesiątych, Danfoss był już do tego przygotowany. Posiadał zakłady produkcyjne i spółki handlowe zarówno w Rosji, Chinach, jak i w Polsce. Obecnie w tych pięciu krajach organizacje Danfoss są największe.

Niels B. Christiansen, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Danfoss wyjaśnia: - Rynek globalny stanowił kamień węgielny dla Danfoss, zanim ktokolwiek wspomniał po raz pierwszy o globalizacji, i to umożliwiło nam zbudowanie pozycji międzynarodowej, z której możemy być dumni. Byliśmy jedną z pierwszych firm, które znalazły się na rozległych rynkach wschodzących i nasze wysiłki koncentrowały się świadomie na nawiązywaniu dobrych relacji z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. W przyszłości będziemy się nadal koncentrować na naszych głównych rynkach i krajach BRIC, tj. Brazylii, Rosji, Indiach i Chinach, wkładając zarazem więcej wysiłków w nowe rozwojowe rynki, takie jak Turcja i Indonezja, na których zdobyliśmy już pewne doświadczenia.

Firma DanfossJuż od pierwszych wynalazków Madsa Clausena Danfoss dążył do rozwoju innowacyjnych produktów, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów. Wszystko zaczęło się od zaworu rozprężnego do regulacji instalacji chłodniczych, po czym wypuszczono jeden z pierwszych na świecie termostatów grzejnikowych do regulacji ogrzewania i pierwsze na świecie produkowane seryjnie przetwornice częstotliwości do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych. Obecnie Danfoss ma prawie 50 różnych linii produktowych i inwestuje ok. 4% wartości sprzedaży netto w nowe i innowacyjne produkty, które umożliwiają zaoszczędzenie ogromnych ilości energii i CO2.

W Polsce Danfoss rozpoczął swoją działalność w 1991 roku otwierając pierwszy zakład w Warszawie przy ulicy Obozowej. Dziś firma posiada w Polsce 4 zakłady produkcyjne (Grodzisk Mazowiecki, Tuchom, Wrocław, Bielany Wrocławskie) zatrudniające w sumie ok. 1400 osób.


Więcej informacji:
Karolina Barcewicz
karolina_barcewicz@danfoss.com
Tel. kom:: + 48 603 888 594