Jubileuszowa, 15. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2017 odbędą się w dniach 7-8 marca w Warszawie.

Od 15 lat dla branży! FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA już 7-8 marca 2017

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja pobije rekordy – w targach weźmie udział ponad 180 wystawców z Polski i z zagranicy. Wydarzenie, jak co roku, zgromadzi wszystkich przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów, wykonawców instalacji, projektantów, przedstawicieli firm wykonawczych, osoby odpowiedzialne za odbiory techniczne i eksploatację, architektów, inwestorów, przedstawicieli uczelni wyższych i przyszłych inżynierów. 

Organizator targów, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, zaprasza wszystkich specjalistów branżowych do zwiedzenia ekspozycji targowej przygotowanej przez producentów i dystrybutorów oraz do zapoznania się z ofertą nowości rynkowych, z nowymi rozwiązaniami, urządzeniami i technologiami. Listę wystawców oraz dodatkowe prezentacje od wystawców można zobaczyć na www.forumwentylacja.pl.

Targom towarzyszyć będą WYDARZENIA SPECJALNE.


SEMINARIA EKSPERCKIE
Podczas dwudniowych seminariów poruszane będą m.in. zagadnienia z zakresu zmian w prawie i normach, zagadnienia z zakresu klimatyzacji sal operacyjnych i serwerowni, wentylacji pomieszczeń biurowych i hal produkcyjnych, racjonalizacji zużycia energii w systemach wentylacji i klimatyzacji. Ponadto osobny blok tematyczny zostanie poświęcony bezpieczeństwu pożarowemu. W tym miejscu szczegółowo omówione będą przepisy, wytyczne i techniki ochrony klatek schodowych. Wykłady prowadzone przez niezależnych specjalistów to praktyczna wiedza i możliwość poznania konkretnych rozwiązań.

Ciekawą częścią programu seminaryjnego będą WARSZTATY PROJEKTANTA. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną przykłady najciekawszych rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach oddanych do użytku w latach 2015-2016, a także zgłoszonych przez biura projektowe do Nagrody Pascal 2017. Projektanci instalacji z renomowanych biur projektowych przedstawią swoje najciekawsze rozwiązania.

Wszystkich projektantów i instalatorów zapraszamy z kolei do odwiedzenia WARSZTATÓW CAD, podczas których prowadzone będą szkolenia i zaprezentowane zostaną praktyczne porady z zakresu projektowania. Zorganizowane będą także WARSZTATY CHŁODNICZE dla serwisantów i wykonawców instalacji.

 

SYSTEMY VRF oraz WENTYLATORY ODDYMIAJĄCE

Arena Technologii to miejsce, w którym będzie możliwość porównania urządzeń różnych producentów. Systemy klimatyzacyjne typu VRF zyskały w ostatnich latach dużą popularność, skutecznie konkurując przy tym z technologią wody lodowej. W Arenie zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania takich firm jak: 

 • System VRV IV - i - DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND,
 • KXZ system klimatyzacyjny VRF Mitsubishi Heavy Industries – ELEKTRONIKA SA, 
 • GMV5 system klimatyzacji VRF marki Gree – FREE POLSKA, 
 • System klimatyzacji LG Multi V 5 – HTS POLSKA, 
 • System VRF serii UTOPIA Premium – JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, 
 • System VRF YANMAR ENCP450J – KLIMA-THERM,
 • CityMulti PURY-EP200YLM – MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE. 

 

Wentylatory służące oddymianiu znajdują zastosowanie we wszelkiego typu budynkach, a ich różnorodność umożliwia realizację wielu koncepcji projektowych. Wszystkie te produkty muszą jednak spełniać rygorystyczne wymagania formalne i techniczne. W tym zakresie swoje urządzenia w Arenie pokażą: 

 • FUWK KONWEKTOR - Wentylator dachowy oddymiający z wirnikiem promieniowym WVP-500,
 • HARMANN POLSKA - wentylator strumieniowy PIRAX 315, wentylator dachowy promieniowy z pionowym wylotem powietrza MOVO 4 oraz wentylator osiowy AXEL.L 1120, 
 • LINDAB - wentylator oddymiający Lindab LCA FIRE, 
 • SCHAKO POLSKA - wentylator oddymiający osiowy NOVENCO typ ACN, 
 • SCROL - THT/ROOF-40,
 • VENTIA - Wentylator strumieniowy typu  JF400T2 oraz wentylator dachowy typu CTH-3 315, 
 • VENTS GROUP - wentylator dachowy oddymiający VENTS VKDV 630 oraz wentylator oddymiający strumieniowy JAF K-315, 
 • VENTURE INDUSTRIES - wentylator oddymiający strumieniowy JFSR.

 

STREFA INSTALATORA
W strefie dedykowanej branżystom – instalatorom systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia, będzie można podnieść swoje umiejętności zawodowe i zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Na modelowej instalacji wentylacyjnej testowane będą różne typy urządzeń pomiarowych i regulacyjnych, a eksperci udzielą porad z zakresu technik pomiarowych. Instalatorzy wezmą też udział w pokazach montażu kanałów wentylacyjnych z płyt.

Osobny punkt konsultacyjny będzie poświęcony technikom mocowania kanałów wentylacyjnych. W stanowisku prezentującym montaż klimatyzatorów będzie możliwe samodzielne przeprowadzenie czynności instalacyjnych, w tym: przygotowanie przewodów, łączenie elementów, uruchamianie instalacji. Instruktorzy pokażą także techniki lutowania przewodów chłodniczych. 

 

KONKURS NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2017
Podczas targów, odwiedzający będą mogli zagłosować w konkursie Najciekawszy Produkt 2017 i wybrać najlepsze produkty w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja.

 

ZAREJESTRUJ UDZIAŁ – KUP TANIEJ BILET ONLINE
Zachęcamy do skorzystania z możliwości rejestracji i zakupu biletu online. W ten sposób odwiedzający nie tylko zaoszczędzą swój czas, ale także pieniądze. Ponadto na stronie internetowej możliwa jest płatność przelewem on-line, kartą kredytową oraz zwykłym przelewem internetowym lub tradycyjnym. Po opłaceniu biletu faktura i imienna karta wstępu zostanie przesłana pocztą elektroniczną. Samodzielnie wydrukowany identyfikator pozwoli na bezpośrednie wejście na targi, bez oczekiwania w kolejce do rejestracji.

 

Zarejestruj się jeszcze dziś!

 

MIEJSCE TARGÓW / GODZINY OTWARCIA
Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017 odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. 

Godziny otwarcia:
7 marca: 09.00-17.00
8 marca: 09.00-16.00

 

Sprawdź szczegóły

 

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017 spotkanie branży, na którym trzeba być!