Do zastosowań biurowych i domowych firma Uni-Lux proponuje wysokoefektywne oczyszczacze powietrza domowe firm Prem-I-Air i ZetaCool (UK) oraz WOODS ELFI (Szwecja) Wykonane według najnowszych technologii — ciche i przyjazne dla użytkowników.

Oczyszczacze powietrza Prem-I-Air i ZetaCool oraz WOODS ELFI w ofercie Uni-Lux.

Wykorzystujące skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA oraz filtracjielektrostatycznej i fotokatalitycznej czy też lampy UV – sterylizacja powietrza.Zalecane dla alergików i cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Zaś jonizatorypowietrza skutecznie usuwają niepożądane zapachy ( w tym dymu tytoniowego).


W metrze sześciennym powietrza, w zamkniętychpomieszczeniach, znajduje się nieraz nawet do 20 milionówdrobin kurzu, pyłków, roztoczy, zarodków pleśni itp. Wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzi jak i na niektóre materiały, jak papier, płótno może być destrukcyjny.

 

  INVIERNO M260UV
Powierzchnia pomieszczenia                                 60 m2 40 m2
Przepływ powietrza max. 450 m3/h 168 m3/h
Waga 5,8 kg 4,8 kg
Filtry Wstępny, węglowy, HEPA, Ti02            Wstępny, węglowy, HEPA, Ti02

 

 

 

  ELFI 150 ELFI 300 ELFI 900
Powierzchnia pomieszczenia                         30 m2 60 m2 160 m2
Przepływ powietrza max. 150 m3/h 300 m3/h 900 m3/h
Waga 5,6 kg 5,5 kg 15,2 kg
Filtry Active Ion HEPA                                  Active Ion HEPA, filtr węglowy (opcja)         Active Ion HEPA, filtr węglowy (opcja)

 

 


Profesjonalne oczyszczacze powietrza (wyprodukowane w Europie) dzięki wkładom filtracyjnym Active Ion HEPA, usuwają 99.97% najmniejszych cząstek zanieczyszczeń o rozmiarach do 0.3 mikrona i działają praktycznie bezszelestnie(od 25 dBA).

Do zastosowań biurowych i domowych proponujemy Państwu wysokoefektywne oczyszczacze powietrza domowe firm Prem-I-Air i ZetaCool (UK) oraz WOODSELFI (Szwecja) Wykonane według najnowszych technologii — ciche i przyjazne dla użytkowników. Wykorzystujące skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA oraz filtracji elektrostatycznej i fotokatalitycznej czy też lampy UV – sterylizacja powietrza.Zalecane dla alergików i cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Zaś jonizatory powietrza skutecznie usuwają niepożądane zapachy ( w tym dymu tytoniowego).

Oczyszczacze powietrza to przenośne lub stacjonarne urządzenia przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego służące do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Po podłączeniu do gniazdka o napięciu 230 V i włączeniu oczyszczacza,wentylator zasysa powietrze z jednej strony i kieruje je na zestaw filtrów. Tam powietrze ulega oczyszczeniu, obróbce i/lub wzbogaceniu a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz. Niektóre oczyszczacze posiadają opcjonalnie np.jonizator, lampę UV.Najczęściej spotykane rodzaje wkładów do oczyszczaczy to: węglowy, HEPA,elektrostatyczny, fotokatalityczny.

Wydajność oczyszczaczy zależy od przepływu powietrza i zastosowanych filtrów i mierzy się w m³ na godzinę (h). Efektywne oczyszczanie wymaga dwu- lub trzykrotnego przepływu całego powietrza w pomieszczeniu przez urządzenie.Dla zapewnienia prawidłowego działania oczyszczaczy oraz zapewnienia parametrów i wydajności pracy określonych przez producenta niezbędna jest okresowa wymiana wkładów filtrujących oraz konserwacja urządzenia. Oczyszczacz usuwa większość zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu, nie jest jednak filtrem absolutnym. Należy zapewnić okresowe wietrzenie i wpuszczanie świeżego powietrza do pomieszczeń.Oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do oczyszczania powietrza z substancji chemicznych np. dym papierosowy, kurzu, roztoczy, grzybów a niektóre modele także z drobnoustrojów (bakterii, wirusów) oraz zapachów. Dzięki temu oczyszczacze przynoszą ulgę osobom z alergią, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego.

Domowe oczyszczacze powietrza to zasilane prądem o napięciu 230V  niewielkie,przenośne urządzenia do usuwania z powietrza zanieczyszczeń chemicznych,biologicznych oraz pyłów i kurzu. Po podłączeniu do gniazdka o napięciu 230 V i włączeniu oczyszczacza, wentylator zasysa powietrze z jednej strony i kieruje je na zestaw filtrów lub do komory oczyszczającej. Tam powietrze ulega oczyszczeniu,obróbce i/lub wzbogaceniu a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz.

 

Sprawdź ofertę oczyszczaczy powietrza