Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowy sterownik dla pomp ciepła powietrze-woda z linii Aquarea. Dzięki niemu zwiększa się efektywność pracy urządzenia, podniesienie komfortu termicznego oraz uzyskanie oszczędności energii. Rozwiązanie jest dedykowane dla właścicieli domów, którzy poszukują sposobów ograniczenia kosztów związanych z ogrzewaniem.

Nowy sterownik dla pomp ciepła od Panasonic Aquarea
Nowy inteligentny system kontroli nad pompami ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea zapewnia łatwy dostęp do danych o zużyciu energii. Są one wyświetlane w czasie rzeczywistym i z podziałem na funkcje urządzenia, które są aktywne. Dotyczy to trybu grzania oraz chłodzenia, produkcji ciepłej wody użytkowej, jak i całościowej pracy urządzenia, co pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad wydatkami związanymi z zachowaniem komfortu termicznego.

Sterownik

Nowy sterownik jest wyposażony w powiększony wyświetlacz LCD, na którym łatwiej odczytywać informacje o działaniu urządzenia. Na ekranie pojawiają się powiadomienia o trybie pracy, temperaturze produkowanej wody i tej panującej na zewnątrz, zużyciu energii oraz czasie funkcjonowania urządzenia.
Za pomocą nowego sterownika możliwe jest również aktywowanie trybu suszenia wylewki, co pozwala na zaprogramowanie powolnego wzrostu nastawy temperatury ogrzewania podłogowego.

Z kolei dzięki opcji Auto, tryb chłodzenia może przechodzić w tryb grzania w zależności od temperatury zewnętrznej. Sterownik pozwala także na uruchomienie trybu wakacyjnego oraz łatwego powrotu do nastawionej wstępnie temperatury po powrocie do domu.

Nowy sterownik został stworzony na bazie kontrolera Heat Pump Manager, ale oferuje rozszerzone funkcje. Większy ekran LCD pozwala na zarządzanie pracą urządzenia w wielu aspektach, a możliwość stałego monitorowania zużycia energii zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad kosztami – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Wizualizacja

Sterownik stanowi standardowe wyposażenie wszystkich modeli pomp ciepła Panasonic Aquarea na rok 2014.