Nowe klimatyzatory split na R-410A o wyższym współczynniku COP oferują większe oszczędności energii. Firma Daikin wprowadziła na rynek nową serię klimatyzatorów split z jednostkami wewnętrznymi ściennymi w wersji tylko chłodzącej i pompy ciepła.

Nowe systemy dostępne są w zestawach składających się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej RKS/FTKS i RXS/FTXS w trzech wielkościach, o wydajnościach od 2,0 do 3,4 kW (chłodzenie) i od 2,7 do 4,0 kW (grzanie). Wartości współczynnika COP od 3,25 (min) dla chłodzenia do 4,12 (maks.) dla grzania stawiają je w pierwszym rzędzie wśród porównywalnych systemów spełniajacych wymogi klasy energetycznej "A". Nowe jednostki wewnętrzne mogą być stosowane z nową serią jednostek zewnętrznych Multi serii "D".
Zwrócona została również uwaga na wygląd zewnętrzny. Nowy, stylowy, płaski panel opcjonalnie biały lub biało-srebrny harmonizuje z każdym rodzajem wystroju wnętrza, zarówno tradycyjnym jak i nowoczesnym.


Wprowadzono kilka udoskonaleń technologicznych, na przykład zastosowanie reluktancyjnego silnika prądu stałego w spreżarce "swing". Łączy on obniżony pobór mocy elektrycznej, niższe wibracje i głośność pracy ze zwiększoną wydajnością i niezawodnością. Daikin zastosował również po raz pierwszy w małych klimatyzatorach split silnik wentylatora prądu stałego, co zwiększyło sprawność w porównaniu ze standardowymi silnikami prądu zmiennego o 20 do 40% w całym zakresie prędkości obrotowych silnika. Ponadto, modyfikacja wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej spowodowała zwiększenie jego pojemności i poprzez to wydajności o około 23%.
Zastosowanie nowego apatytowo-tytanowego fotokatalitycznego filtra oczyszczającego powietrze, który zwiększa absorpcję mikroskopijnych zanieczyszczeń, rozkłada zapachy i unieszkodliwia bakterie i wirusy jest kolejną ważną innowacją. Pierwsza aplikacja tego zaawansowanego typu filtra powietrza została wykonana przez Daikin Industries w Japonii w połowie roku 2003. Niezależne badania potwierdziły jego zdolność usuwania bakterii i unieszkodliwiania wirusów. Apatyt tytanu ma 2,5 razy wiekszą zdolność apsorpcji niż tlenek tytanu szeroko stosowany w oczyszczaczach powietrza. Unieszkodliwia on i rozkłada ponad 99,9% toksyn grypy i staphylococcus aureus, które wchodzą z nim w kontakt.
Użytkownik może również korzystać z nowych energooszczędnych i zwiększających komfort trybów pracy. Aktywacja przycisku "ECONO" na zdalnym sterowniku redukuje zarówno prąd pracy oraz częstotliwość. Natomiast komfort osób przebywających w pomieszczeniu może być zwiększony poprzez zastosowanie "Trybu Komfortu", który zmienia kąt ustawienia kierownic nawiewu powietrza w celu zapewnienia, że ani zimne ani gorące powietrze nie będzie nawiewane bezpośrednio na osoby przebywające w pomieszczeniu.