Wrzesień to idealny miesiąc na zaplanowanie udziału w szkoleniu AKADEMII KLIMA-THERM, które można wybrać z ponad 100 przygotowanych na sezon 2017/2018. Obecnie trwają zapisy na seminaria organizowane w roku bieżącym, a od listopada dostępny będzie szczegółowy harmonogram trwający do czerwca 2018.

Cykl jednodniowych szkoleń kierowany jest nie tylko do obecnych klientów firmy, ale również do instalatorów, którzy są zainteresowani otrzymaniem certyfikatu AUTORYZOWANEGO PARTNERA SERWISOWEGO KLIMA-THERM w zakresie danej grupy produktowej następujących marek: FUJITSU, KLIMA-THERM by CLINT, COTES, MONTAIR. Każde szkolenie łączy w sobie teorię z praktyką i porusza tematykę związaną z montażem, serwisem, diagnostyką błędów i usterek oraz gwarancją urządzeń. Wszystkie informacje są przekazywane w małych grupach, które liczą maksymalnie 20 osób, dzięki czemu każda osoba podczas spotkania ma możliwość praktycznego sprawdzenia swych umiejętności obsługi systemów klimatyzacyjnych. 


Akademia KLIMA-THERM w Warszawie

Uczestnicy szkoleń mają do wyboru trzy lokalizacje AKADEMII KLIMA-THERM w Gdańsku, Katowicach, i Warszawie, a w każdej z nich znajdują się: systemy klimatyzacji bezpośredniego odparowania FUJITSU Airstage VRF, SPLIT i MULTISPLIT, systemy wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT, systemy pomp ciepła FUJITSU Waterstage, zaawansowane systemy sterowania lokalnego i nadrzędnego.

Dodatkowo dla projektantów branży HVACR AKADEMIA KLIMA-THERM opracowuje obecnie cykl specjalnych seminariów, które mają się rozpocząć pod koniec tego roku.

Warto dodać, iż w ramach współpracy ze środowiskiem akademickim, organizowane są wizyty studentów w ośrodkach szkoleniowych AKADEMII KLIMA-THERM oraz przeprowadzane są wykłady na wydziałach inżynierii sanitarnej i architektury wyższych uczelni w całej Polsce m.in. Politechniki Gdańskiej, Warszawskiej, Krakowskiej, Łódzkiej, UKSW, AGH i wielu innych. Akademia KLIMA-THERM stara się również wspierać szkolnictwo średniego szczebla. Okazją do tego jest ponowne wprowadzenie zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji do klasyfikacji szkolnictwa zawodowego. Firma KLIMA-THERM pomaga przy realizacji programu edukacyjnego, przekazując urządzenia klimatyzacyjne do laboratoriów wybranych szkół.

Szczegółowy harmonogram szkoleń dostępny jest na stronie AKADEMII KLIMA-THERM.