Filtr elektrostatyczny e-MOCarz to nowy produkt z serii filtrów antysmogowych e-MOCarz dedykowanej do domowych systemów wentylacji mechanicznej. Filtr e-MOCarz zapewnia najwyższy stopień filtracji, bo aż 95%, pyłów ePM1 i ePM2.5, czyli głównego składnika smogu. Skutecznie oczyszcza zanieczyszczone powietrze czerpane z zewnątrz, nie podrażając znacznie eksploatacji całego sytemu (pobór prądy – TYLKO 9W, a sam filtr jest wielokrotnego użytku). Filtr elektrostatyczny dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji jest wydajniejszym rozwiązaniem niż standardowe filtry z włókniny (np. HEPA), które dużo szybciej się zapychają, tym samym zmniejszając wydajność całe systemu. Dodatkowo, filtry HEPA w zależności od poziomu zanieczyszczenia należy wymieniać co najmniej co 3 miesiące, jeśli nie częściej, natomiast filtr e-MOCarz wystarczy umyć pod wodą.

Nowy filtr antysmogowy z serii MOCarz – e-MOCarz

Jak działa filtr elektrostatyczny?

Zabrudzone powietrze najpierw przechodzi przez filtr wstępny z siatki (która zatrzymuje większe frakcje), potem strumień przepływa przez sekcję jonizacyjną, gdzie cząstki zostają naładowane poprzez efekt „wyładowania koronowego”. Na końcu zanieczyszczone cząstki migrują w stronę aluminiowych, pionowo osadzonych płyt (elektrod), naprzemiennie naładowanych, i osadzają się na nich.

Więcej informacji technicznych LINK

KORZYŚCI:

  • Wysoka skuteczność filtracji ePM1 i ePM2.5, czyli głównego składnika smogu wynosi aż 95%.
  • Kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest on dedykowany jest do domowych instalacji wentylacji mechanicznej, o wydajności do 720 m3/h.
  • Na zamówienie dostępne dodatkowe moduły filtracyjne – moduł jonizujący (uzdatniania powietrze) oraz moduł z węglem aktywnym (do jeszcze dokładniejszego oczyszczania powietrza (m.in z zapachów)
  • Większa wydajność i żywotność w porównaniu do tradycyjnych filtrów z włókniny
  • Niskie opory, a tym samym niskie zużycie energii przez urządzenia wentylacyjne np. centralę
  • Idealne uzupełnienie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • Filtr wielokrotnego użytku – wystarczy umyć pod wodą.
  • Możliwy montaż ścienny lub podwieszany (listwy montażowe w komplecie)