Specjalista w dziedzinie kompresorów do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych prezentuje nowe produkty i innowacje techniczne targach Climatechno w Belgii.

Nowości BITZER na targach Climatechno w Belgii
Energooszczędność, kompaktowa budowa i duża bezobsługowość – to trzy najważniejsze zalety trzech innowacyjnych serii kompresorów prezentowanych przez firmę BITZER jako szlagiery na targach Climatechno w dniach 10-11 października w belgijskim Leuven-Haasrode (stoisko 79). Z pomocą ponad 3000 pracowników w 90 krajach ten specjalista w dziedzinie kompresorów chłodniczych oferuje szeroki asortyment kompresorów śrubowych, spiralnych i tłokowych oraz zbiorników ciśnieniowych do urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Mają one szerokie spektrum zastosowania – zarówno do pracy stacjonarnej, jak i mobilnej.

Niższe koszty energii i większa moc

Półhermetyczny kompresor doładowujący tłokowy NEW ECOLINE VARISPEED posiada zintegrowaną, chłodzoną gazem ssanym przetwornicę częstotliwości, która daje możliwość bezstopniowej regulacji mocy. Umożliwia to obniżenie kosztów energii przez zmniejszenie wahań ciśnienia ssania i częstotliwości załączeń. Chłodzenie gazem ssanym elementów zasilających przetwornicy częstotliwości umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury elementów elektrycznych i eliminuje konieczność stosowania wentylatora i regularnej konserwacji. Łącznie dzięki pracy z częstotliwością powyżej częstotliwości sieci moc chłodząca kompresora wzrasta w okresach szczytu o nawet 70% w stosunku do pracy z częstotliwością sieci.

Kompaktowe i wysokoefektywne

Pięć modeli nowej serii kompresorów spiralnych ORBIT 6 o mocy chłodzącej od 27 do 51 kW przy częstotliwości 50 Hz i warunkach klimatyzacyjnych odznacza się wysoką sprawnością izentropową w szerokim zakresie zastosowania oraz niskim poziomem hałasu. Te kompaktowe i wyjątkowo wydajne kompresory pracują z wydajnością od 20 do 38 m3 na godzinę i nadają się idealnie do zastosowania w urządzeniach klimatyzacyjnych i pompach ciepła. Firma BITZER zaprojektowała kompresory ORBIT 6 konsekwentnie pod kątem wysokiej efektywności systemowej w przy pełnym lub częściowym obciążeniu, dostosowując je do pracy w bardzo zmiennych warunkach obciążenia i temperatury, jakie występują w eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Rezultatem są bardzo wysokie wartości EER, ESEER/IPLV i SCOP oraz wyjątkowo niskie roczne koszty eksploatacji. Ta seria kompresorów została zaprojektowana do zastosowania w urządzeniach klimatyzacyjnych o temperaturze skraplania do 68°C i pompach ciepła o temperaturze parowania do -20°C. Kompresor ORBIT 6 zaprojektowano do pracy z czynnikiem chłodniczym R410A.

Niewielkie i prawie bezobsługowe


BITZER prezentuje na targach Climatechno również trzy kompresory śrubowe w ramach swojej serii CSV. Zostały one zaprojektowane specjalnie do następujących zastosowań: Zestawy dochładzające czynnik w instalacjach klimatyzacyjnych budynków, pompy ciepła oraz chłodzenie przemysłowe i procesowe. Dzięki bardzo wysokiej wartości ESEER powyżej 5 seria CSV nadaje się idealnie do zastosowania w zestawach dochładzających czynnik chłodzonych powietrzem z suchym rozprężaniem. Szczególną zaletą kompresorów jest ich wysoka efektywność energetyczna. Przetwornica częstotliwości o szerokim zakresie częstotliwości jest zintegrowana z kompresorem, fabrycznie starannie wyregulowana oraz zaprogramowana tak, aby umożliwić osiągnięcie najwyższych parametrów sprawności. Ta kompaktowa jednostka potrzebuje bardzo niewiele miejsca, a chłodzona czynnikiem chłodzącym elektronika gwarantuje maksymalnie niezawodną i w dużej mierze bezobsługową eksploatację. Oznacza to obniżenie kosztów cyklu życia urządzenia. Szczególnie pomocne jest, że każdy kompresor dokładnie zna swoje parametry graniczne. W przypadku przekroczenia zadanych wartości, w pierwszej kolejności kompresor przekazuje ostrzeżenie do nadrzędnego regulatora instalacji, a przy przekroczeniu trwającym dłuższy czas, wyłącza się samoczynnie. Seria CSV jest kompatybilna ze standardowymi kompaktowymi kompresorami śrubowymi CSH i CSW firmy BITZER w typowych konfiguracjach instalacyjnych – co znacznie podwyższa elastyczność pracy w warunkach zmiennego pełnego i częściowego obciążenia. Wszystkie modele serii CSV zaprojektowano do pracy z czynnikiem chłodniczym R134a.

Ronald Bekker, dyrektor zarządzający BITZER Benelux: „Climatechno to najważniejsze targi branży chłodnictwa i klimatyzacji w Belgii. Nabierają one coraz większego znaczenia międzynarodowego, a ich oddziaływanie wykracza daleko poza granice kraju. Spotykamy się tutaj z naszymi partnerami handlowymi, prezentujemy innowacje techniczne i obok produktów przedstawiamy również ofertę w zakresie usług serwisowych. W tym roku tematem wiodącym są inteligentne zastosowania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.“Grupa BITZER jest największym na świecie niezależnym producentem kompresorów do urządzeń chłodniczych. Poprzez własne spółki przedstawicielskie i zakłady produkcyjne wytwarzające kompresory doładowujące tłokowe, śrubowe i spiralne oraz zbiorniki ciśnieniowe firma BITZER jest obecna na całym świecie. W 2012 r. 3 046 pracowników wypracowało obrót w wysokości 639 milionów euro.