Fujitsu ‘KG’ to nowa seria klimatyzatorów typu Split Inverter RAC. Rozwiązanie zostało nagrodzone tytułem „Good Design Award 2017” w prestiżowym konkursie organizowanym przez Japoński Instytut Promocji Wzornictwa.

Nowość w ofercie Klima-Therm: seria Fujitsu ‘KG'

Nowość od Fujitsu to nie tylko atrakcyjna i stylowa forma, ale także najwyższe w swojej kategorii urządzeń parametry wydajnościowe, ekologiczny czynnik R32 oraz szereg funkcjonalności podnoszących komfort użytkowania klimatyzacji. Już w listopadzie seria ‘KG’ będzie dostępna w ofercie firmy KLIMA-THERM wraz z 10-letnią gwarancją.

To już druga nagroda „Good Design Award” przyznana klimatyzatorom Fujitsu. Pierwszą nagrodzoną serią była ‘LT’/’LU’. Japoński Instytut Promocji Wzornictwa nagradza w ten sposób produkty wyróżniające się pod kątem ergonomiczności, funkcjonalności oraz stopnia zaawansowania zastosowanych technologii w połączeniu z nowatorskim designem. Fujitsu ‘KG’ to najnowsza seria klimatyzatorów typu Split Inverter RAC, doceniona za synergię pomiędzy osiągniętymi parametrami pracy urządzenia a stylistyką wykonania. Rozwiązanie doskonale harmonizuje się z nowoczesnym wnętrzem mieszkalnym. Kapituła konkursowa przyznała, że ich szczególną uwagę zwróciła obudowa klimatyzatora, której projekt oparto na prostych liniach pionowych i poziomych oraz „spłaszczeniu” części frontowej urządzenia, przy jednoczesnym zaokrągleniu jego narożników. Smukła i oryginalna konstrukcja nadała urządzeniu charakterystyczną, naturalną lekkość.

Seria 'KG' wyróżnia się nie tylko stylową obudową o grubości zaledwie 215mm. Typoszereg urządzeń występujących w 4 wielkościach tj. 07/09/12/14 o nominalnej mocy chłodniczej od 2.0 do 4.2kW, kryje w sobie najnowsze osiągnięcia technologiczne koncernu Fujitsu General. Urządzenia te są wysokowydajne i energooszczędne, a przy tym działają w oparciu o przyjazny dla środowiska, nowy czynnik chłodniczy R32. Nowe rozwiązanie dedykowane są przede wszystkim do mieszkań i domów jednorodzinnych, ale dobrze sprawdzą się również w niewielkich pomieszczeniach biurowych czy punktach handlowo-usługowych. Urządzenia posiadają specjalną konstrukcję dyfuzora, wentylator z dużą średnicą o przepływie poprzecznym, a także hybrydowy, wysokosprawny wymiennik ciepła, generujący wysokie wskaźniki SEER/SCOP wynoszące odpowiednio do 8.5/5.1. To z kolei plasuje serię ‘KG’ w klasie efektywności energetycznej A+++. Ponadto użytkownik może wykorzystać funkcjonalne atuty klimatyzacji, tj. niski poziom hałasu (już od 19dB dla modeli 07/09/12), wbudowany czujnik obecności oraz możliwość zainstalowania modułu WiFi pozwalającego na zdalne sterowanie za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub z poziomu komputera. 

- Doskonałe parametry zamknięte w atrakcyjnej, stylowej formie – tak najkrócej można scharakteryzować nową serię klimatyzatorów Fujitsu – mówi Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM. – Koncern Fujitsu General konsekwentnie pracuje nad wizerunkiem marki w zakresie designu, wsłuchując się w potrzeby rynku, jak również podążając za najnowszymi trendami sztuki wzornictwa, co doskonale wyraża linia modelowa ‘KG’. Filozofia Fujitsu polega bowiem na dostarczaniu zaawansowanych technologicznie, sprawdzonych i godnych zaufania produktów, których zewnętrzna konstrukcja uwzględnia zachowanie harmonii przestrzennej. Klimatyzator nie może być postrzegany jako obcy przedmiot w pomieszczeniu, jego stylistyka powinna sprawiać, iż urządzenie w sposób naturalny i harmonijny zaadaptuje się do każdego typu wnętrza - dodaje.

Nowa linia klimatyzatorów Fujitsu typu Split ‘KG’ pojawi się w listopadzie w ofercie Generalnego Dystrybutora marki w Polsce - firmy KLIMA-THERM. Urządzenia objęte zostaną najdłuższą na rynku, bo aż 10-letnią gwarancją producenta.

 

Pobierz katalog Fujitsu