Wybierz filtr antysmogowy NovaAir i ciesz się powietrzem bez smogu i zanieczyszczeń.

Tragiczny stan powietrza w kraju i Europie być może w przyszłości ulegnie poprawie dzięki coraz częściej uchwalanym przepisom dotyczącym emisji pyłów, tlenku węgla czy tlenku azotu. Mimo, że unijna dyrektywa zwana Ekoprojektem wejdzie w życie w 2022 r., już teraz na rynku dostępne są rozwiązania pomagające w walce ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza.

Filtr antysmogowy NovaAir firmy Brookvent jest odpowiedzią na pogarszający się stan naszego środowiska. Gwarantuje on dopływ wolnego od zanieczyszczeń i alergenów powietrza do wnętrza mieszkań, biur i domów. To uniwersalne rozwiązanie przeznaczone zostało do zamontowania w oknie z nawiewnikiem, a dzięki niemu mieszkańcy mogą cieszyć się czystym powietrzem przez cały rok.

Czyste powietrze w domu
NovaAir to filtr antysmogowy i antyalergenowy, który współpracuje z większością dostępnych na rynku nawiewników okiennych. Filtr nie tylko chroni przed dostającym się z zewnątrz smogiem, ale również przed pyłkami, kurzem, spalinami, grzybami czy bakteriami. NovaAir firmy Brookvent zapewnia także ochronę przez owadami, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania moskitier okiennych. 

Filtr NovaAir złożony jest z dwóch warstw - oddychającej siatki oraz znajdującej się pomiędzy nimi membrany z nanowłókna. Tkanina, która została użyta w filtrze, to Respilion®. Charakteryzuje się ona bardzo gęstym splotem materiału zawierającego włókna o średnicy 50-100 nanometrów. Są one wyjątkowo trwałe i tworzą mocną strukturę. Respilion® zatrzymuje nawet najmniejsze ciekłe i stałe cząsteczki, dzięki czemu stanowi skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza, a także przed źródłami infekcji i alergii, gwarantując jednocześnie przepuszczalność przefiltrowanego, czystego powietrza. NovaAir w porównaniu do filtrów ze zwykłymi membranami, zatrzymuje dużo większą ilość zanieczyszczeń. Filtr nie przepuszcza do wnętrza domu między innymi aerozoli, spalin, kurzu czy grzybów, dzięki zastosowaniu tkaniny z nanowłókna. A to właśnie te cząsteczki mają bezpośredni, negatywny wpływ na zdrowie, a także samopoczucie mieszkańców. 

Lepsza jakość życia
Według Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI) szacuje się, że do 2025 r. aż połowa mieszkańców Europy będzie cierpiała na choćby jeden typ alergii. Powietrze, którym oddychamy, a którego stan z roku na rok jest coraz gorszy, ma niestety ogromny wpływ na nasze zdrowie. Zanieczyszczenia dostają się do płuc, a nawet do krwiobiegu, doprowadzając do rozwoju wielu groźnych chorób. Dostępny w ofercie firmy Brookvent, nowy filtr antysmogowy NovaAir przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zadbać o czyste powietrze wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie przydatny okaże się dla osób żyjących na zanieczyszczonych terenach, jak również alergików, astmatyków, dzieci, kobiet w ciąży czy osób starszych.

Wygoda użytkowania
Filtr NovaAir jest kompatybilny z większością dostępnych nawiewników okiennych i może zostać do nich zamontowany w dowolnym momencie. Rozwiązanie Brookvent dostępne jest w sześciu kolorach, w związku z czym pasuje do różnego rodzaju wykończenia. Filtr wyróżnia się łatwością montażu i konserwacji. NovaAir wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, które zapewniają wieloletnią trwałość pod warunkiem odpowiedniej konserwacji. Ponadto produkt posiada dwuletnią gwarancję. 

Firma Brookvent prezentuje kompleksowe rozwiązanie, chroniące wnętrza przed szkodliwym działaniem rozmaitych zanieczyszczeń. Filtr NovaAir pozwala cieszyć się czystym powietrzem przez cały rok. 

 

Filtr NovaAir

 

Producent: Brookvent


Komentarze

 • Filtr

  Kupiłem 4 filtry - do każdego nawiewnika po jednym. Wygląda na to, że działają bardzo dobrze, nie czuć już smogu, który do tej pory był wyczuwalny, jak sąsiedzi zaczynali kopcić w piecach. Na szczęście jest też łatwa możliwość czyszczenia, także mogę sobie regularnie je wyczyścić. Jest w nich zastosowany jakiś specjalny materiał, w instrukcji czytałem że to respilon, że to specjalny materiał, nie jakaś flizelina, jak niektórzy proponuję w internecie. Polecam jeśli ktoś się nie może zdecydować.

 • skuteczosc

  Filtry są bardzo skuteczne, nie przepuszczają nic, łącznie z powietrzem... Niestety kupiłem takie dwa, po ich zamontowaniu i zatkaniu pozostałych otworów w innych oknach przepływ przez filtry jest tak znikomy (jeżeli w ogóle istnieje) że nawet płomień z zapalniczki go nie wykrywa. Oczywiście taki przepływ zależy od różnicy temperatur miedzy budynkiem a powietrzem na zewnątrz (wentylacja grawitacyjna) ale nawet przy 5 stopniach na zewnątrz nie widzę poprawy wiec nie spodziewam się przepływu także przy temperaturze w zimie w granicach zera.

 • Spadek ciśnienia

  jaki jest spadek ciśnienia na takim filtrze antysmogowym ?
  Pewnie coś z 300 Pa więc czy montując go na nawiewniku nie powoduje to że nawiewnik przestaje działać ?
  Chyba że ... to nie filtr antysmogowy tylko zwykła fizelina - komary wyłapie, to prawda.