PrimoBox to gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w Twojej kotłowni. Zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi. Mogą być one montowane zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. Zestawy PrimoBox pozwolą stworzyć na ścianie kompletną kotłownię zamkniętą w estetyczną obudowę.

Zestawy separacyjne PrimoBox AHB

Zastawy AHB pozwalają połączyć ze sobą takie elementy, jak kominek w układzie otwartym z zamkniętą instalacją grzewczą, czy kocioł na ekogroszek z kotłem gazowym. W wersji z zaworem AZV mogą służyć również do przygotowania c.w.u.

Zestaw separacyjny PrimoBox AHB zamknięty jest w metalowej szafce. Wewnątrz szafki znajduje się wymiennik płytowy pozwalający na całkowicie niezależną pracę poszczególnych obiegów grzewczych. Wymiennik jest fizyczną barierą dla medium grzewczego, co umożliwia łączenie instalacji otwartej i zamkniętej. Zestaw PrimoBox AHB posiada wbudowany sterownik, który odpowiada za sterowanie pompami, automatyczne włączanie i wyłączanie źródła ciepła w instalacji zamkniętej (np. kotła gazowego) i sterowanie siłownikiem w wersji 642. Wewnątrz szafki poza wymiennikiem umieszczono także zawory odcinające, pompy obiegowe Grundfos UPM3 AUTO 15-70 130 mm, zawór bezpieczeństwa z rurą wyrzutową, niezbędne rury, okablowanie pomp, siłownika (jeśli występuje) i sterownika oraz izolację termiczną.

 

Łącznik PrimoBox AJB do zestawów PrimoBox AZB I AHB

Łącznik składa się z odpowiednio dobranych rozstawem przewodów przyłączeniowych, zaworów odcinających oraz metalowej obudowy z izolacją termiczną. Górne przyłącza służą do podłączania zestawu AHB 620 lub 622, dolne do podłączania zestawu AZB. 

 

Zestawy mieszające PrimoBox AZB

Zestawy ze sprzęgłem hydraulicznym umożliwiają hydrauliczną separację źródła ciepła i dwóch lub trzech stref grzewczych, w zależności od wersji. Poszczególne strefy mogą być zasilane zarówno obiegami bezpośrednimi bez mieszania, jak i medium o temperaturze niższej, uzyskiwanej dzięki mieszaniu. Zestawy mieszające PrimoBox AZB zapewniają prawidłowe natężenie przepływu medium oraz prawidłową pracę pomp we wszystkich obiegach instalacji grzewczej, za pomocą wbudowanego sprzęgła hydraulicznego.

W metalowej szafce zestawu znajdziemy między innymi: rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym, zawory odcinające z termometrami, pompy obiegowe Grundfos UPM3 AUTO 15-70 130 mm, odpowietrznik automatyczny, niezbędne rury, okablowanie pomp i siłowników (jeśli występują) oraz izolację termiczną. Metalowa szafka zestawu może być montowana na lub w ścianie. 

 

Schematy aplikacyjne

Zestawy mieszające PrimoBox AZB 

Schemat 1. Dwa obiegi instalacji ogrzewania podłogowego i obieg instalacji grzejnikowej.

 

Zestawy separacyjne PrimoBox AHB

Schemat 2. Połączenie kotła gazowego z kominkiem.

 

Komplet zestawów hydraulicznych PrimoBox

Schemat 3. Połączone zestawy PrimoBox AHB i PrimoBox AZB za pomocą łącznika AJB - zestaw pełniący funkcję separacji dwóch źródeł ciepła oraz rozdzielania instalacji na poszczególne obiegi.

 

Nie wiesz jaki produkt do instalacji wybrać? Skorzystaj z konfiguratora doboru PrimoBox i dobierz optymalne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Sprawdź konfigurator

 

Zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach – zobacz film!Dowiedz się więcej

 

Źródło: Arfiso