W kwietniu odbyła się 12. edycja targów INSTALACJE. W największym spotkaniu branży instalacyjnej w Europie Środkowej tradycyjnie wzięła udział marka Purmo, prezentując tym razem swój premierowy produkt na rynku polskim – system rurowy Cleverfit Axial.

Targi INSTALACJE kolejny raz okazały się wielkim sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło dziesiątki tysięcy uczestników, którzy mogli m.in. zapoznać się z ofertą czołowych producentów z zakresu techniki grzewczej, gazowniczej, chłodniczej i wentylacyjnej, a także wysłuchać interesujących wystąpień i wzbogacić swoją wiedzę podczas merytorycznych konferencji. Na targach nie zabrakło też nowości rynkowych. Jedną z nich był system instalacyjny Cleverfit Axial, który wzbogacił portfolio światowego lidera branży grzewczej – marki Purmo. 

Szczególną zaletą systemu Cleverfit Axial jest wszechstronność. Znajduje on zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza, a także wody deszczowej. System wyposażony został w pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń. Wszystkie elementy są względem siebie w pełni kompatybilne. 

Rura CLEVERFIT PE-Xc SD4+

Rury wykonane zostały z polietylenu o wysokiej gęstości, usieciowanego strumieniem elektronów. Posiadają barierę antydyfuzyjną EVOH, przeciwdziałającą wnikaniu tlenu do instalacji centralnego ogrzewania oraz korozji elementów metalowych. Odznaczają się pamięcią kształtu - mają zdolność powrotu do kształtu wyjściowego przy złamaniu poprzez podgrzanie do temperatury ok. 130°C. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska i nie zmieniają właściwości chemicznej wody, która płynie w instalacji.

Złączka PPSU - system Cleverfit Axial

Rury łączone są za pomocą złączek z polifenylosulfonu (PPSU) lub mosiądzu. Podstawę stanowią złączki PPSU z nasuwanym pierścieniem, odznaczające się wytrzymałością na naprężenia i uderzenia oraz odpornością na ekstremalne temperatury (do 180°C) i odkładanie osadów. Unikatowa, opatentowana technologia Click-Hit jest gwarancją poprawności wykonanego połączenia. Następnym wyjątkowym rozwiązaniem jest hybrydowy nasuwany pierścień, łączący w sobie najlepsze cechy tworzywa sztucznego i metalu. Wewnętrzna część pierścienia jest plastikowa i idealnie gładka, co ułatwia jego naciąganie na złączkę (zwłaszcza w ujemnych temperaturach). Zewnętrzna metalowa część zabezpiecza przed rozszerzaniem się pierścienia w wysokich temperaturach. Uzupełnieniem systemu są natomiast złączki mosiężne gwintowane oraz hybrydowe (jak np. kolanko naścienne).

Funkcja Click-Hit - system Cleverfit Axial

System Cleverfit Axial marki Purmo zapewnia bezawaryjną pracę instalacji przez co najmniej 50 lat i podlega ubezpieczeniu do 1 000 000 euro.