W Przemyśle 4.0 rośnie rola urządzeń chłodniczych. Chillery serii Blue e+ od firmy Rittal to propozycja, która wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej. Dotychczasową ofertę chillerów Blue e+ wzbogacił nowy wariant 4kW.

Rittal rozszerzył swoje portfolio o światową nowość – chillery Blue e+ o mocy 4kW. Chillery serii Blue e+ to urządzenia nowej generacji, zapewniające efektywne, niezawodne oraz łatwe w konserwacji chłodzenie. Rozwiązanie umożliwia zmniejszenie temperatury cieczy w maszynach produkcyjnych i osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej. Wszystko to możliwe jest dzięki sprężarce z regulacją obrotów. Napędem urządzeń są silniki synchroniczne DC, które osiągają większą sprawność niż zwykłe silniki asynchroniczne AC. Rezultatem jest bardzo dokładna regulacja prędkości obrotowej tych silników, co gwarantuje, że chillery Blue e+ zawsze pracują na optymalnych obrotach. Zastosowanie innowacyjnej techniki napędu i regulacji umożliwia oszczędność energii do 70%.


Chillery serii Blue e+ firmy Rittal to urządzenia nowej generacji zapewniające efektywne, niezawodne oraz łatwe w konserwacji chłodzenie.

 

Źródło: Rittal Sp. z o.o.  

 

Dowiedz się więcej