Nowa funkcjonalność konfiguracyjna pozwala osiągnąć maksymalną wydajność i sprawność w aplikacjach wodnych i ściekowych a wszystko to przy minimum wysiłku.

Nowość od Danfoss: przewodnik SmartStart w VLT® AQUA Drive
Aplikacja
Ponieważ aplikacje wodne i ściekowe stają się coraz bardziej rozbudowane i wymagające, programowanie przetwornic częstotliwości również stało się bardziej skomplikowanym i wymagającym zadaniem. Przynajmniej do tej pory.

Z nową funkcją przewodnika SmartStart dla VLT ® AQUA Drive uruchomienie i konfiguracja jest teraz łatwiejsza a przez to i bardziej opłacalna.SmartStart wymaga wersji oprogramowania 2.04 lub nowszej, i jest aktywowana przy pierwszym włączeniu zasilania lub po przywróceniu ustawień fabrycznych.


Przegląd ustawień

Przewodnik SmartStart prowadzi użytkowników poprzez serię prostych kroków w celu zapewnienia prawidłowego i najbardziej efektywnego sterowania silnikiem. SmartStart można również uruchomić bezpośrednio za pomocą szybkiego menu. Ustawienia wybierane są w jednym z 28 języków panelu graficznego LCP.

• Jedna pompa / silnik w pętli otwartej lub zamkniętej
• Zmiana silnika: kiedy dwa silniki zasilane są poprzez jedną przetwornicę
• Podstawowe sterowanie kaskadowe: kontrola prędkości pojedynczej pompy w układzie z wieloma pompy. Jest to rozwiązanie atrakcyjne kosztowo.
• Master-follower: Kontrola do 8 napędów/pomp, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie całego systemu pomp

Następnie można przejść do specjalnych funkcji wodno-pompowych:

• Kompensacja przepływu: napęd dostosowuje działanie pompy w stosunku do wartości zadanej
• Deragging: usuwa zatory z wirników przez odwrócenie kierunku przepływu w cyklach. Może być używany jako aktywność w celu uniknięcią uszkodzenia pompy spowodowanej zaklinowaniem
• Pipe Fill: pomaga uniknąć hydraulicznych uderzeń wody poprzez płynne i łagodne napełnianie
• Dry run (suchobieg)/ monitorowanie skraju pompy: chroni pompę przed uszkodzeniem. Jeśli wartość zadana nie jest osiągnięta, przemiennik przyjmuje, że np.: występuje przeciek
• Tryb uśpienia: oszczędza energię poprzez wyłączanie pompy, gdy nie ma zapotrzebowania
• Specjalne rampy: dedykowane czasy uruchamiania i zatrzymywania dla zastosowań specjalnych


Zaawansowana optymalizacja energetyczna


W celu zapewnienia najwyższej wydajności SmartStart pyta również, czy chcesz wykorzystać funkcje Automatycznego dopasowania silnika (AMA). VLT AQUA Drive jest przetwornicą częstotliwości dedykowaną do aplikacji wodnych i ściekowych. Dostępna w zakresie mocy od 0.25 -1.4 MW we wszystkich stosowanych masowo zakresach napięcia do 1kV, w tym 690 V.

Przetwornica może pracuje ze standardowymi silnikami indukcyjnymi oraz z silnikami z magnesami trwałymi. Dla zwiększenia elastyczności może być rozszerzona o dodatkowe funkcje i opcje zwiększające wydajność i poprawiające działanie i sprawność aplikacji.

water/punp feature