Obecne budownictwo jest coraz bardziej proekologiczne. W związku z tym na każdym etapie realizacji należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz produktów. Firma Armacell proponuje pierwszy klej dedykowany do izolacji kauczukowych spełniający wymogi LEED.

Nowość!  Kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED.
Wykorzystywanie przyjaznych zdrowiu oraz bezpiecznych dla środowiska materiałów staje się coraz powszechniejszą praktyką w sektorze budowlanym. Przykładem może być firma Armacell, która wprowadzając na rynek najnowsze produkty Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990, stała się pierwszym z producentów, który oferuje kleje nie zawierające szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC). „Innowacyjne technologie produkcji pozwalają nam dostarczać najbardziej zaawansowane i efektywne rozwiązania, które jednocześnie odpowiadają coraz bardziej rygorystycznym normom zielonego budownictwa” – mówi Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku z firmy Armacell.

Przygotowane na bazie wody preparaty są nie tylko bezzapachowe, ale podczas aplikacji nie uwalniają się z nich szkodliwe rozpuszczalniki (VOC). Ponadto, w odróżnieniu od klasycznych klejów, produkty te nie powodują zagrożenia zapłonu bądź eksplozji, zatem nie podlegają ograniczeniom związanym z transportem. Klej Armaflex SF990 przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju materiałów izolacyjnych firmy Armacell, opartych o gumy syntetyczne (za wyjątkiem HT/Armaflex i Armaflex Ultima), a klej Armaflex Ultima SF990 przygotowany został specjalnie do zastosowań z produktami wykonanymi na bazie kauczuków syntetycznych z serii Armaprene®.

Wymagająca aplikacja gwarancją bezpieczeństwa

Kleje z serii Armaflex SF990 zostały opracowane specjalnie do aplikacji w zamkniętych pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów wykonanych w najnowszych technologiach odpowiadających zasadom zrównoważonego budownictwa. Jak podkreśla Maria Witkowska z firmy Armacell, w tego rodzaju budynkach bardzo ważne jest prawidłowe utrzymanie jakości powietrza, nie tylko ze względu na ograniczenie strat energii, ale również z uwagi na komfort przebywających w nich osób. Używane do wykończenia wnętrz materiały nie mogą zatem stanowić jakiegokolwiek zagrożenia, i takie cechy mają właśnie kleje z serii Armaflex SF990. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii są one odporne na działanie skrajnych temperatur. Z powodzeniem stosować je można w temperaturze od -50°C do +110°C, bez obaw o utratę ich właściwości czy zmniejszenie siły wiązania. W porównaniu do klejów tradycyjnych, produkty na bazie wody są bezpieczniejsze w użytkowaniu, jednak wymagają poświęcenia większej ilości czasu oraz uwagi w trakcie ich stosowania. Używając preparatów Armaflex SF990, aby zagwarantować właściwe rezultaty, należy ze szczególną precyzją przeprowadzić wszelkie niezbędne czynności montażowe.W trosce o najwyższą jakość finalnego stanu izolacji, stosowanie najnowszych klejów firmy Armacell powinno być przeprowadzane przez certyfikowanych, specjalnie przeszkolonych wykonawców. „Dbając o prawidłowe zastosowanie oferowanych przez nas produktów, zapewniamy wszystkim zainteresowanym porady Technicznego Zespołu Obsługi Klienta” - informuje Maria Witkowska.

Kleje spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa użytkowników

Przyszłość materiałów budowlanych to niewątpliwie możliwość budowania przy ich pomocy ekologicznych obiektów, które zagwarantują nie tylko korzyści związane z obniżaniem kosztów ich eksploatacji, ale zapewniają również prawidłowe warunki egzystowania i rozwoju korzystających z nich osób. Kleje z serii Armaflex SF990 odpowiadają wymaganiom systemu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który jest jednym z najbardziej prestiżowych systemów certyfikacji budynków. Jest to możliwe dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z ich składu rozpuszczalników oraz lotnych związków organicznych – podkreśla Maria Witkowska. Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990 nie zanieczyszczają powietrza, nie są w żaden sposób drażniące bądź szkodliwe dla zdrowia, a tym samym są bezpieczne zarówno w trakcie aplikacji, jak i w momencie użytkowania pomieszczeń, w których zostały zastosowane. Dzięki spełnieniu tych wymogów, ich użycie umożliwia osiągnięcie kryteriów standardu IEQ (Indoor Environmental Quality) 4.1. Połączenie bezpieczeństwa oraz efektywności to jedno z największych zadań, jakie stawia przed nami ekologiczne budownictwo. Oferując wysokiej jakości produkty izolacyjne, gwarantujemy także odpowiadające ich klasie materiały do montażu. Jesteśmy przekonani, że bezrozpuszczalnikowe kleje z serii Armaflex SF990 są odpowiedzią na panujące obecnie trendy, a tym samym zostaną szybko docenione przez wymagających klientów, dla których kwestie bezpieczeństwa oraz środowiska są synonimem najwyższej jakości – podsumowuje Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku firmy Armacell.

Źródło: ''